داعش، صنعت گردشگری اقلیم کردستان را نابود کرد

به گفته مسئولان صنعت گردشگری اقلیم کردستان، حمله داعش به این منطقه باعث کاهش شدید ورود گردشگر خارجی و در نتیجه کاهش شدید درآمد و بیکاری تعداد زیادی از مردم شده است.

به گزارش کردپرس، خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشت اقلیم کردستان در سال 2014 به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عربی انتخاب شد اما حمله داعش به این منطقه از عراق، باعث نابودی صنعت روبه رشد توریسم و کاهش درآمدها در این صنعت شد.
در این گزارش اشاره شده که آبشارهای دیدنی، قله های پوشیده از برف، محوطه های باستانی فراوان و عدم نیاز به صدور ویزا برای گردشگران غربی باعث جذب تعداد زیادی گردشگر قبل از بحران حمله داعش به اقلیم کردستان شد.
نادر روستایی،از مسئولان حوزه توریسم اقلیم کردستان می گوید همه چیز مهیای استقبال از گردشگران بود. هر چند آمار دقیقی در دست نیست اما در سال 2013 نزدیک به سه میلیون نفر از اربیل بازدید کردند و انتظار می رفت 4 میلیون نفر در سال 2014 از این شهر دیدن کنند.
بر اساس این گزارش در سالی که اربیل به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عربی انتخاب شد، قرار بود پروژهایی از جمله احداث یک باغ وحش جدید، مرمت قلعه تاریخی اربیل و پروژه های توریستی دیگر اجرا شود اما هیرش احمد کریم، مدیر اتحادیه هتلداران و رستورانداران اقلیم کردستان به خبرگزاری فرانسه گفته است با حمله داعش همه چیز تعطیل شد و دیگر نمی توان گفت اربیل پایتخت گردشگری کشورهای عربی است.
وی افزود به جای جذب گردشگر، ما از 900000 آواره داخلی در عراق استقبال کردیم. 72 هتل در اقلیم کردستان تعطیل شده است و تعداد زیادی از مردم در این بحران اقتصادی بیکار شده اند./

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *