خانه / سیاسی / داعش، عناصر فراری خود از جبهه های جنگ را تیرباران می کند

داعش، عناصر فراری خود از جبهه های جنگ را تیرباران می کند

در حال حاضر داعش از طریق جستجوی خانه به خانه مردان موصل را به اجبار به جبهه ی جنگ فرستاده و پس از دستگیری تعدادی از ۲۱۰ عضو فراری خود آنها را تیرباران کرده است

مسئول اطلاع رسانی شاخه ۱۴ حزب دموکرات کردستان عراق در موصل از اوضاع بحرانی اعضای داعش خبر داد و گفت: در حال حاضر داعش از طریق جستجوی خانه به خانه مردان موصل را به اجبار به جبهه ی جنگ فرستاده و پس از دستگیری تعدادی از ۲۱۰ عضو فراری خود آنها را تیرباران کرده است.
سعید مموزینی مسئول اطلاع رسانی شاخه ۱۴ حزب دموکرات کردستان عراق در موصل در گفتگو با کردپرس،  اعلام کرد: «اوضاع داعش وخیم و بحرانی است و نیروهایشان در جبهه های جنگ تقلیل یافته است و بە همین دلیل دست به جستجوی خانه به خانه زده  و در هر منزلی که دو مرد وجود داشته باشد یکی را به اجبار به جبهه جنگ می فرستند.»
وی افزود: «داعش از هر فردی که از حضور در جبهه جنگ امتناع کند مبلغ یک میلیون ۵۰۰ هزار دینار جریمه می کند.»
سعید مموزینی تصریح کرد: علت جستجوی خانه به خانه داعش برای جمع آوری نیرو به فرار برخی از نیروهای مسلح این گروه از جبهه های جنگ بازمی گردد. اخیراً نزدیک به ۲۱۰ عضو این گروه از عضویت انصراف داده و برخی از آنها نیز متواری شدەاند که برخی از افراد متواری پس از دستگیری از سوی داعش تیرباران شده اند.
عناصر داعش ژوئن ۲۰۱٤ به برخی از مناطق عراق حمله کرده و در ابتداء موصل، تکریت، صلاح الدین و سپس چندین شهر دیگر عراق را به اشغال خود درآوردند.
 
 
کد مطلب: ۷۲۹۵۰  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۱۸  |  ساعت: ۲۱ : ۴۲

شناسه خبر : 17175

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 19 =