داعش، عناصر فراری خود از جبهه های جنگ را تیرباران می کند

در حال حاضر داعش از طریق جستجوی خانه به خانه مردان موصل را به اجبار به جبهه ی جنگ فرستاده و پس از دستگیری تعدادی از 210 عضو فراری خود آنها را تیرباران کرده است

مسئول اطلاع رسانی شاخه 14 حزب دموکرات کردستان عراق در موصل از اوضاع بحرانی اعضای داعش خبر داد و گفت: در حال حاضر داعش از طریق جستجوی خانه به خانه مردان موصل را به اجبار به جبهه ی جنگ فرستاده و پس از دستگیری تعدادی از 210 عضو فراری خود آنها را تیرباران کرده است.
سعید مموزینی مسئول اطلاع رسانی شاخه 14 حزب دموکرات کردستان عراق در موصل در گفتگو با کردپرس،  اعلام کرد: «اوضاع داعش وخیم و بحرانی است و نیروهایشان در جبهه های جنگ تقلیل یافته است و بە همین دلیل دست به جستجوی خانه به خانه زده  و در هر منزلی که دو مرد وجود داشته باشد یکی را به اجبار به جبهه جنگ می فرستند.»
وی افزود: «داعش از هر فردی که از حضور در جبهه جنگ امتناع کند مبلغ یک میلیون 500 هزار دینار جریمه می کند.»
سعید مموزینی تصریح کرد: علت جستجوی خانه به خانه داعش برای جمع آوری نیرو به فرار برخی از نیروهای مسلح این گروه از جبهه های جنگ بازمی گردد. اخیراً نزدیک به 210 عضو این گروه از عضویت انصراف داده و برخی از آنها نیز متواری شدەاند که برخی از افراد متواری پس از دستگیری از سوی داعش تیرباران شده اند.
عناصر داعش ژوئن 201٤ به برخی از مناطق عراق حمله کرده و در ابتداء موصل، تکریت، صلاح الدین و سپس چندین شهر دیگر عراق را به اشغال خود درآوردند.
 
 
کد مطلب: 72950  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۱۸  |  ساعت: ۲۱ : ۴۲

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *