خانه / سیاسی / داعش سر یک دانشجوی کُرد سوریه را برید

داعش سر یک دانشجوی کُرد سوریه را برید

خشونت های داعش در مناطق غربی کوبانی ادامه دارد و مسیرهای مواصلاتی این منطقه همچنان ناامن است.
 

به گزارش  زریان، به نقل از شبکه ی تلویزیونی Rudaw گزارش داد:دیروز در غرب منطقه ی کرنشین کوبانی در شمال سوریه، یک دانشجوی کُرد سوری به نام محمد حمو توسط نیروی تکفیری داعش کشته شد.
این دانشجو همراه با چند مسافر زن در حال حرکت به سوی حلب بوده و زمانی که نیروهای داعش این خودرو را متوقف کرده و به زنان کُرد توهین کرده اند، محمد حمو به آنان اعتراض کرده و داعشی ها نیز او را کشته و سرش را از بدن جدا کرده اند.
انتشار این خبر در حالی است که چند روز پیش نیز در همین منطقه ۲۵ معلم کُرد توسط گروه تکفیری داعش ربوده شدند و از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست. آگاهان محلی اعلام کرده اند که این معلمین کشته نشده اند و داعش قصد دارد آنان را با تعدادی از اعضای خود که در زندان های مناطق خودگردان کُردی محبوس شده اند، مبادله کند.
انور مسلم نخست وزیر منطقه ی خودگردان کوبانی، پیش تر در گفتگو با کردپرس اعلام کرده بود که بیرون راندن داعش از مناطق اطراف کوبانی در صورتی میسر است که واحدهای دفاع از خلق (YPG)، همراه با جبهه الاکراد و ارتش آزاد سوریه متحد شده و عملیات مشترکی انجام دهند. در همین حال ژنرال سلیم ادریس فرمانده ی سابق ارتش آزاد نیز ضمن عذرخواهی از کردهای کوبانی اعلام کرده که فعلا نمی توانند برای آنها کاری انجام دهند.

شناسه خبر : 19271

این خبر رو هم ببینید

شوراهای اسلامی شهر وروستا ازشعار تا عمل شورا مُرده متولد شد/ محمدهادیفر

سرویس ایران- شوراها با پشتیبانی فرهنگی و تاریخی در سال ۱۳۷۷ در صحنه جامعه ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + بیست =