داعش مسئولیت انفجار های دفتر اتحادیه‌ میهنی کردستان را بر عهده‌ گرفت  

دولت اسلامی عراق و شام (داعش) اعلام کرد: انفجارهای امروز (یکشنبه‌) در جلولا و خانقین عراق در واکنش به دستگیری «خوهران مسلمان» جلولا و اقلیم کردستان انجام شده است.
 

به گزارش زریان به نقل از کردپرس، صبح امروز دو انفجار شدید مقابل ساختمان اتحادیه میهنی در جلولا و اداره پلیس این شهر به وقوع پیوست که علاوه بر تخریب کامل این دو ساختمان تعداد زیادی کشته و زخمی بر جای گذاشت.
گروه‌ دولت اسلامی عراق و شام در بیانیه ای که‌ در اکانت «اخبار ویلایه دیاله» در صفحه اجتماعی تویتر منتشر کرد مسئولیت این انفجارهای تروریستی را بر عهده‌ گرفت.
در بیانیه داعش آمده است: صبح امروز دو مجاهد راه اسلام دفتر اتحادیه میهنی در جلولا را مورد هدف قرار دادند.
همچنین اشاره شده است که فرد انتحاری اول با نام ابوولید مصری با اتومبیلی به سمت ساختمان اتحادیه میهنی یورش برده و در نهایت این ساختمان به طور کامل تخریب شده است. بعد از اجتماع نیروهای پلیس در محل حادثه به منظور امدادرسانی به زخمی ها، سعید کردی با کمربندی بمب گذاری شده در میان جمعیت خود را منفجر کرده که موجب کشته و زخمی شدن تعداد بسیاری از حاضرین شده است.
داعش افزوده است: در نتیجه این انفجارها عبدالکریم شلش الکروی، فرمانده نیروهای جلولا و همه محافظین و یکی از سرهنگ ها دولت مرکزی عراق نیز کشته شده اند.
از سوی منابع پزشکی عراقی شمار قربانیان این انفجارها 10 و زخمی های آن 40 نفر اعلام شده‌ است.
منبع: آژانس خبری- تحلیلی زریان
 

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *