داعش کودکان ایزدی را درعملیات انتحاری بکارمی گیرد

تهران-ایرنا- دفتر ربوده شدگان ایزدی در کردستان عراق روز چهارشنبه اعلام کرد که گروهک تروریستی تکفیری داعش مراکز ویژه ای برای شستشوی مغزی کودکان ایزدی و آموزش آنان جهت انجام عملیات انتحاری تاسیس کرده است .

به گزارش پایگاه خبری المسله ، داعش کودکان ایزدی را از خانواده هایشان جدا کرده ، مجبور به تغییر دینشان کرده و در مراکز خاصی به آن ها استفاده از سلاح و انجام عملیات انتحاری را آموزش می دهد .
حسین قائیدی مسوول دفتر ربوده شدگان ایزدی در کردستان عراق در این باره گفت : داعش اینگونه مراکز را در شهر الرقه سوریه تاسیس کرده و این کودکان به اجبار دوره های آموزشی استفاده از اسلحه و انجام عملیات انتحاری را می گذرانند .
قائیدی افزود : داعش اقدام به شستشوی مغزی این کودکان می کند و آن ها را مجبور به تغییر عقاید و دینشان می کند و بسیاری از طرف های بین المللی از وجود چنین مراکزی اطلاع دارند اما هیچ طرف بین المللی تاکنون اقدامی برای نجات این کودکان انجام نداده است .
بر اساس اعلام دفتر ربوده شدگان ایزدی ، در حال حاضر بیش از 3 هزار و 500ایزدی در بند تروریست های داعش اند و طی ماه های گذشته هزار و 500نفر نیز آزاد شده اند .
ایزیدیان که سرنوشت شان طی ماههای گذشته، یک تراژدی انسانی را رقم زد، اقلیت مذهبی هستند که در شمال عراق، سوریه، جنوب شرقی ترکیه و قفقاز زندگی می کنند.
ایزدیان به زبان کردی با گویش کرمانجی صحبت می کنند و آیینشان، یزیدیه، شاخه ای از بهدینانیه و آمیزه ای از عقاید اسرارآمیز و ادیان پیش از اسلام و عقاید اسلامی، یهودیت، مسیحیت، نسطوری، مزدیسنا و تصوف است.

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *