خانه / سیاسی / داعش کُردها را کافر می داند

داعش کُردها را کافر می داند

گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) به ۱۰۰ خانواده کُرد ساکن موصل هشدار داد که این شهر را ترک کنند

به گزارش زریان ، سعید مموزینی مسئول اطلاع رسانی شاخه ۱۴ حزب دموکرات کردستان در موصل در گفتگو با آژانس خبری پیامنیر اعلام کرد: به دنبال تهدید و هشدار داعش و تعیین سه گزینه پیش روی مسیحیان ساکن استان موصل مبنی بر گرویدن آنان به اسلام، پرداخت جزیه‌ به خلافت اسلامی و یا کشتن آنها، مجدداً این سناریو با هشدار به ۱۰۰ خانواده کُرد ساکن در این شهر تکرار شد. داعش از این خانواده ها خواسته است که این شهر را ترک کنند و در غیر اینصورت کشته خواهند شد.
مموزینی گفت: نیروهای مسلح داعش در استان موصل این کُردها را کافر می دانند و از این روی اغلب اوقات به مال و جان آنها دست درازی کرده و اموال آنها را به این بهانه که نیروهای پیشمرگ علیه آنها می جنگند به تاراج می برند.
این مسئول حزب دموکرات کردستان افزود: شماری از این خانواده های کُرد خانه و کاشانه خود را ترک کرده و به اقلیم کردستان عراق پناه آورده اند.
وی تصریح کرد: داعش ما کُردها را کافر می داند و اعلام داشته‌ که‌ این استان ولایت اسلامی است و جای کردها نیست و هر کردی در موصل باقی بماند خود مسئول حفظ جانش می باشد.
 مموزینی همچنین از ربوده‌ شدن دو شهروند ترکمانی شیعه مذهب در موصل از سوی نیروهای مسلح داعش در روز دوشنبه‌ 30 تیر خبر داد و گفت که‌ تاکنون از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست.
مسئول اطلاع رسانی شاخه ۱۴ حزب دموکرات کردستان در موصل اظهار کرد: اعضای داعش به ریاست دانشگاه موصل اعلام کرده اند که با آغاز ترم جدید دانشگاه اجازه پذیرفتن دانشجو در دانشکده‌ هنرهای زیبا و حقوق را ندارد و این دو دانشکده‌ باید تعطیل شوند.
تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۳۱

شناسه خبر : 18615

این خبر رو هم ببینید

شورای امنیت اقلیم کردستان اعترافات یک گروه وابسته به داعش را پخش کرد/ دستگیرشدگان قصد حمله تروریستی در اربیل را داشتند

شورای امنیت اقلیم کردستان اعترافات تلویزیونی یک گروه وابسته به داعش را که قصد داشتند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =