خانه / جریانات تکفیری / داعش ۲۵۰ شهروند عراقی را در «موصل» به اسارت گرفته است

داعش ۲۵۰ شهروند عراقی را در «موصل» به اسارت گرفته است

گروه تروریستی داعش تاکنون با یورش به مناطق مختلف شهر موصل در استان نینوا ۲۵۰ شهروند عراقی را به اسارت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبری العالم، یک منبع محلی در موصل اعلام کرد که گروه تروریستی داعش از زمان سیطره بر مرکز نینوا از نیمه سال ۲۰۱۴، همواره به اسارت غیرنظامیان مبادرت کرده است.
بر اساس این گزارش، داعش بیش از ۲۵۰ شهروند را از مناطق مختلف ربوده که تعدادی کودک در میان آنها وجود دارند. اتهام این افراد، همکاری علیه داعش به نفع نیروهای امنیتی عراق، کوتاه کردن ریش است که از نظر داعشی ها حرام به شمار می رود.
 این منبع که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد که داعش به دلیل آماده شدن نیروهای عراقی برای عملیات آزادسازی موصل در ماه جاری، در ترس ناشی از فروپاشی به سر می برد از این رو خشم خود را همانند گذشته هر بار بر سر شهروندان خالی می کند و با تحمیل جریمه به آنها به دنبال منابع درآمد می گردد.
این جریمه ها از نوع لباس پوشیدن تا شکل ریش و تظاهر به تمدن و حتی خندیدن و شادی کردن ناشی از پیروزی نیروهای عراقی در مناطق مختلف را شامل می شود، به خصوص مناطق جنوب موصل و منطقۀ القیاره که منبع غنی نفتی به شمار می آمد.
داعش، شهروندان ربوده شده را همانند کسانی که در فلوجه و الرمادی اسیر کرده بود، به زندان های مخفیانه ای در زیر زمین منتقل می کند و به زور اسلحه آنها را به حفر خندق و تونل وادار می نماید. این تونل ها برای جابجایی و فرار عناصر داعش از میادین جنگ به کار می رود.

شناسهٔ خبر: ۳۷۸۵۵۷۶ – دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ – ۰۷:۵۲

شناسه خبر : 2907

این خبر رو هم ببینید

واکنش علی شمخانی به ساخت فیلم «بانوی بهشت»

دبیر شورای عالی امنیت ملی در توئیتی نوشت: سیاست‌های محور غربی، عبری و عربی ذیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =