دانستنیهایی از زنان جهاد نکاح… شیوه جدید محرم کردن زنان نامحرم به سبک داعش!

در حال حاضر در هر منطقه 15 زن جهاد نکاحی حضور دارند. وقتی به مکان های استقرار معارضان می روید تصاویر زنان با ساعت رزرو آنها روی دیوارها و تابلوها قابل مشاهده است. به نوعی جدول زمان بندی کار آنها مشخص است.

عملکرد ضعیف ارتش سوریه در حفظ مناطق پاکسازی شده
· درگیری ها در کدام بخش های سوریه بیشتر است؟
از میان 14 استان سوریه می توان گفت استان های حلب، ادلب، رقه ، دیرالزور، درعا و دمشق و حومه حمص درگیرند. البته درگیری به معنای این نیست که درطول شبانه روز زیر آتش دشمن قرار گرفته اند. زمان درگیری ها پراکنده است. صدای تک تیراندازها و خمپاره ها گاهی به گوش می رسد و گاهی منطقه در سکوت مطلق فرور می رود.
· در چند روز اخیر آیا آزاد سازی توسط دولت بشار اسد صورت گرفته است؟
بله. در دو هفته گذشته سه منطقه معظمیه، حسینه، بهدلیه و اطراف زینبیه در حومه دمشق را آزاد کرده اند.
· آزاد سازی به معنای استقرار ارتش است؟
می تواند به این معنا هم باشد. ارتش مناطق مورد نظر را به گلوله می بندد که معارضان یا کشته می شوند و یا عقب نشینی می کنند. ایرادی که بر ارتش سوریه وارد است عملکرد ضعیف در حفظ مناطق پاکسازی شده است. حتی بشاراسد در مصاحبه ای از عبارت رفت و آمد استفاده کرده است؛ یعنی شهری را آزاد می کنند اما بعد از چند وقت دوباره به دست ستیزه جویان و شورشیان می افتد.
 اگر دولت سوریه برکنار شود داستان سوریه غم انگیز می شود
. معارضان سیاسی با معارضان مسلح ارتباطی دارند؟
معارضان سیاسی داخلی قائل به گفتگو هستند و عملیات مسلحانه ، تروریستی و تخریبی را رد می کنند.
· پس ارتباطی با هم ندارند؟
شاید پشت پرده داشته باشند اما در ظاهر آنها را رد می کنند.
· آیا معارضان با هم متحد هستند؟
درپاره ای از موارد با هم یکپارچه هستند.
· یعنی در چه منافعی؟
آنجا که می گویند اسد باید برود با هم متحد هستند.
· گویا در حال حاضر اختلاف بین معارضان زیاد شده است؟
بله چرا که تعداد گروه ها افزایش یافته است و هرکس خود را فرمانده می داند و به دلیل همین اختلافات تا به حال نتوانسته اند موفق شوند. ائتلاف مبارزان سوریه را دولت اسلامی عراق و شام (ارتش آزاد) قبول ندارد. ارتش آزاد می گوید ما یگان مسلح ائتلاف معارضان سوری هستیم، سیاسیون کت شلواری خارج از سوریه وقتی در راس قرار بگیرند ما پست های وزارتی و ارتش را خواهیم گرفت و ما خواهان دموکراتیک هستیم. دولت اسلامی عراق و شام، جبهه النصره و گروه فاروق و انصار شام، مخالف انتخابات هستند و بیعت با خلیفه را مطرح می کنند.
· یعنی با سقوط دولت بشار اسد شاهد موج جدیدی از ناآرامی ها در سوریه خواهیم بود؟
بله کاملا . بحران اصلی درست زمانی آغاز می شود که دولت سوریه برکنار شود. آنجاست که داستان سوریه غم انگیز می شود.
· پس می توان گفت آمریکا به دنبال تضعیف دولت اسد است.
در حال حاضر تمام نیروهای افراطی و تندرو القاعده ، سلفی، وهابی، تکفیری و … از سراسر دنیا به سرکردگی آمریکا در سوریه جمع شده اند. گروهک های مختلف معارض با از بین بردن ارتش اسد و شکستن مقاومت سوریه، آمریکا و اسرائیل را به اهداف خود نزدیک می کنند. وقتی دولت اسد ضعیف شود دیگر توان حمله به اسرائیل را ندارد و کمتر حرفی از آزاد سازی جولان و فلسطین و مقاومت لبنان می زند.
· کمی هم درباره ماجرای تسلیحات شیمیایی دولت سوریه توضیح دهید.
تقریبا 10 ماه پیش برای نخستین بار منطقه خان اسد شهر حلب هدف بمب شیمیایی قرار گرفت. ارتش سوریه بلافاصله اعلام کرد که از سلاح شیمیایی استفاده نکرده است. 6 ماه طول کشید تا شورای امنیت با درخواست ارتش اسد جهت بازرسی و مشخص شدن استفاده کننده واقعی سلاح شیمیایی موافقت کند. با تصویب درخواست دولت سوریه، بازرسان به دمشق آمدند و به بررسی منطقه خان اسد حلب پرداختند. 48 ساعت بعد از ورود بازرسان به دمشق، غوطه شرقی نیز هدف بمباران شیمیایی قرار گرفت. یعنی در فاصله 25 دقیقه ای محل اقامت بازرسان سازمان ملل ، این واقعه رخ داد که به ادعای معارضان، ارتش سوریه مجددا دست به حمله شیمیایی زده بود!. البته با گذشت زمان مشخص شد که این سناریو نیزکار دست نشانده های آمریکایی است و برای همین هم از پیگیری جدی این اتهام کوتاه آمدند.در این میان در مصاحبه ای که توسط 2 منبع خبری آمریکا با 2 گروه از صد گروه معارض صورت گرفته بود به حمله شیمیایی اعتراف و اظهار داشتند که این تجهیزات از سوی عربستان در اختیار آنان قرار گرفته است. آنها برای سرپوش گذاشتن بر جنایت خود گفتند که ما نمی دانستیم این سلاح ها شیمیایی هستند!معارضان با لبخندی بر لب سر می برند و فریاد الله اکبر سر می دهند
· کشتار بی رحمانه مردم سوری در شبکه های اجتماعی با چه هدفی انتشار پیدا می کند؟ سر بریدن ها، خوردن قلب سرباز سوری توسط یک تروریست، مثله کردن با اره برقی و…تروریست ها با نیت های مختلف از جمله جهاد، مبارزه علیه دیکتاتور، دریافت روزی صد دلار و… در سوریه می جنگند. اغلب آنها بسیار قصی القلب هستند و با افتخار فیلم جنایات خود را می گیرند و منتشر می کنند. اولین دلیل آنها از رسانه ای کردن جنایات بی شرمانه خود، ایجاد ترس و وحشت در میان حامیان و طرفداران نظام است. آن معارض جنایتکار در هنگام خوردن قلب سرباز سوری رو به دوربین می گوید: سربازی که در حال جنگ هستی، اگر دست ما به تو برسد با تو نیز همین کار را خواهیم کرد. البته هدف آنها فراتر از ایجاد رعب و وحشت است.
 · هدف اصلی آنها چیست؟
گروه‌های سلفی و وهابی از روی دشمنی، سر می برند، مثله می کنند، زنده زنده آتش می زنند، افراد را با کابل از درخت آویزان می کنند و یا اجساد را به ماشین خود وصل کرده و در خیابان‌ها می‌کشند و … و در انجام همه این اعمال غیر انسانی کلمه الله اکبر را بر زبان می آورند. آنها می خواهند اسلام را اینگونه به دنیا معرفی کنند. در عراق هم همین طور بود. ماهیت القاعده، سلفی و تکفیری فرقی نکرده است. تفکر آمریکایی و اسراییلی درصدد آن است که به دنیا بگوید مسلمانان قصی القلب و خطرناک هستند. آنها می خواهند اسلام هراسی را رواج دهند. با لبخندی بر لب سر می برند و فریاد الله اکبر سر می دهند. همان طور که صلیب نشان مسیحیت است، نشان مسلمانی و نه صرفا شیعه نیز الله اکبر است.
 · آماری از جنایت ها وجود دارد؟
تاکنون هیچ آماری از کشته ها شده ها به هر شیوه و روشی ارائه داده نشده است. شبکه های العربیه، الجزیره و دیده بان حقوق بشر از ابتدای بحران تا به امروز اینگونه اعلام کرده اند: امروز 100 نفر کشته شده اند. صحت و سقم این آمار معلوم نیست. منبع آن مشخص نیست . جنگ میان دو طرف درگیر و یک طرف وسط غیر درگیر است. به زعم آنها هرکس در سوریه کشته می شود، مردم عادی هستند. وقتی اعلام می شود که امروز 100 نفر در سوریه به هلاکت رسیدند یعنی 100نفر زن، مرد، پیر، جوان و کودک توسط ارتش کشته شد. 33 ماه است که همین را می گوید. هیچ وقت نمی گویند چه تعداد نیروی مسلح کشته شده اند.جلادان چچنی همانند سربرنیتسا در بوسنی عمل می کنند
· در طول مدت 33 ماه صحنه ای از جنایات وحشیانه دیده اید؟مثلا سر بریدن؟
هرگز. اگر شاهد چنین صحنه ای بودم قطعا نفر بعدی که سرش از تنش جدا می شد، خودم بودم .
· آیا “ابو ولید” معروف به خشن ترین جنگجوی “جبهه النصره” شخصا سر 378 نفر سوری رو بریده بود؟
او فرمانده قسمتی از نیروهای معارض و مسلح بود. نیروهای تحت فرمان وی به مناطق مختلف می رفتند و قتل عام می کردند مانند سربرنیتسا در بوسنی . این آمار بدان معنا نیست که او شخصا سر از تن افراد جدا کرده باشد بلکه ممکن است نیروهایش به فرمان او عمل سر بریدن را انجام داده باشند اما در نهایت افتخارش برای او ثبت می شود.
· از این دست جنایات که جزو افتخارات معارضان محسوب می شود، بسیار است.
بله . ماه گذشته پسر بچه 13 ساله سوری در حلب با شبکه 7 تی وی بلغارستان مصاحبه کرد و گفت که 42 نفر (19 ارتشی، تعدادی از شهروندان و مخالفان دایی اش در جبهه النصره) را کشته است!. او بیان داشت که هیچ واهمه ای از کشتن مردم ندارد و از کارش لذت هم می برد. این جوان سوری توسط دایی خود به جبهه النصره رفته و آموزش دیده بود .
 معارضان با گفتن 3 بار الله اکبر زنان را به خود محرم می کنند
 جهاد نکاح به چه صورت است؟
یک مفتی تونسی و یک مفتی سوئدی فتوایی با این عنوان دادند که برای کمک به جهاد در راه خدا و یاری معارضان و مجاهدان، بانوان هم می توانند نقشی در این جهاد ایفا کنند. یعنی زن مطلقه، دختر شوهر نکرده و حتی زن شوهردار می تواند در این جهاد مشارکت داشته باشد. البته اهل سنت و سلفی ها به ظاهر نسبت به این فتوا اعتراض کردند اما هیچ تاثیری در اجرای آن نداشت.
 در حال حاضر در هر منطقه 15 زن جهاد نکاحی حضور دارند. وقتی به مکان های استقرار معارضان می روید تصاویر زنان با ساعت رزرو آنها روی دیوارها و تابلوها قابل مشاهده است. به نوعی جدول زمان بندی کار آنها مشخص است.
· آیا زنان را به خود محرم هم می کنند؟
بله اما به شیوه خود. آنها صیغه موقتی که در دین شیعه است را از اساس رد می کنند و هیچ شرایطی را هم برای محرم کردن موقت در نظر نمی گیرند. شیوه محرم کردن زنان به این صورت است که دستشان را روی سر هر زنی بگذارند و 3 بار الله اکبر بگویند، آن زن محرم و حلال می شود.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *