خانه / سیاسی / دانشگاه‌ها موانع پیش‌روی هم‌دلی و هم‌زبانی در جامعه را تبیین کنند

دانشگاه‌ها موانع پیش‌روی هم‌دلی و هم‌زبانی در جامعه را تبیین کنند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خواستار نقش‌آفرینی هرچه بیشتر مراکز علمی و دانشگاهی در راستای رفع موانع و مشکلات پیش روی تحقق شعار سال شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام سید محمد حسینی‌شاهرودی عصر امروز در دیدار با کارکنان دانشگاه پیام نور استان کردستان در سنندج اظهار کرد: تبیین شعار سال و گفتمان‌سازی برای تحقق منویات رهبری در خصوص هم‌دلی و هم‌زبانی بین دولت و ملت از وظایف مهم دانشگاهیان است.
وی افزود: باید در دانشگاه‌ها مصادیق هم‌دلی و هم‌زبانی تبلور یابد و همواره این مهم را مدنظر داشته باشیم که در سایه هم‌دلی و هم‌زبانی می‌توانیم بر بسیاری از مشکلات و موانع چیره شویم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: امنیت و آسایش کنونی ایران اسلامی مرهون هم‌دلی و هم‌زبانی بین آحاد ملت ایران بوده و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و شهدای والا مقام نیز با در نظر گرفتن هم‌دلی و هم‌زبانی میسر خواهد بود.
حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی افزود: نظام اسلامی همواره با مشارکت و همدلی مردم به سوی عزت و تعالی رفته است و باید همواره سیره و سنت رسول‌الله(ص) را در نظر داشته باشیم و با تأسی از ایشان در مسیر مستحکم‌کردن پایه‌های وحدت و همدلی در جامعه گام برداریم.
وی خاطرنشان کرد: اگر هم‌دلی و هم زبانی در بین ملت و دولت وجود داشته باشد بسیاری از مفاسد و مشکلات رفع می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: انتظار می‌رود دانشگاه‌ها با تمام توان برای تبیین ارزش‌های اسلامی، سبک زندگی اسلامی و نهادینه‌کردن مباحث پیرامون هم‌دلی و هم‌زبانی در جامعه تلاش بیشتری نمایند و نقش نخبگان دانشگاهی در این راستا پر رنگ‌تر باشد.
حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی افزود: سبک زندگی اسلامی آرامش، لذت، معنویت و تأمین‌کننده نیازهای دنیوی و اخروی است و در یک کلام می‌توان گفت که راحتی و آرامش وجه تمایز سبک زندگی اسلامی با سبک زندگی غربی است.
وی خاطرنشان کرد: در استان کردستان هم برخی موضوعات نیازمند هم‌دلی و هم‌زبانی بیشتر است و دانشگاه‌ها می‌توانند در این خصوص نقش آفرینی نمایند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: دانشگاه‌ها باید موانع پیش‌روی هم‌دلی و هم‌زبانی در جامعه را تبیین کنند و برای رفع مشکلات استان در حوزه اشتغال و کارآفرینی ایده‌های عملیاتی و کارآمد ارائه نمایند.
حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی افزود: دانشگاه پیام نور نیز با توجه به جمعیت بالای دانشجویان و اساتید خود می‌تواند نقش ویژه‌ای را در تعالی استان ایفا کند.
وی تأکید کرد: انتظار می‌رود دانشگاه پیام نور با گستره خویش در استان نقش ویژه‌ای را در تحقق شعار سال و تبیین موانع و مشکلات جامعه ایفا کند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: جوانان ما باید با توطئه‌های استکبار و دشمنان اسلام آشنا شوند و در این مسیر نیز دانشگاه‌ها نقش ویژه‌ای را برعهده دارند.
وی افزود: دانشگاه‌ها علاوه بر انجام وظایف خود باید در مباحث کلان هم نقش‌آفرینی کنند و فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی و بدور از حب و بغض‌ها به ایفای نقش بپردازند.

شناسه خبر : 16027

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =