خانه / اجتماعی / دانشگاه تاثیرگذارترین مرکز برای اجرای امر به معروف است

دانشگاه تاثیرگذارترین مرکز برای اجرای امر به معروف است

نماینده امور دانشگاه‌ها در ستاد امر بمعروف و نهی از منکر گفت: دانشگاه موثرترین و راه‌گشاترین مکان برای اجرای فریضه امر بمعروف و نهی از منکر است.

علی شکری در نشست هم‌اندیشی  مجمع نخبگان ستاد امر به معروف و نهی از منکر با نماینده ولی فقیه در کردستان، فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بزرگترین و اثرگذارترین واجبات دین دانست و گفت: دانشگاه مبدا و منشا اثرگذار تمام تحولات در جامعه است، اگر دانشگاه اصلاح شود جامعه نیز اصلاح می‌شود در این راستا ضرورت دارد نخبگان و دانشگاهیان در جهت اجرای امرمعروف و نهی از منکر تلاش کنند.

وی برنامه‌ریزی ستاد امر به معروف در حوزه‌های تحریف، فضای مجازی و جمعیت را ضروری عنوان کرد و گفت: برنامه‌ریزی در این حوزه‌ها نیازمند روشنگری، آگاهی همدلی و همراهی مسوولین است.

به گفته وی، در تمام دانشگاه‌ها ی استان  شورای امر به معروف فعال است.

بانوان نقش تاثیرگذاری در اشاعه معروفات در جامعه دارند

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد سنندج گفت: نقش بانوان در ترویج و اشاعه فریضه امر بمعروف و نهی از منکر بسیار تاثیرگذار و مهم است.

مریم اکبری در ادامه این نشست با اشاره به نقش تعیین‌کننده  بانوان در خانواده و اجتماع  اظهار کرد: همه ما باید در خانواده مبلغ دینی و اخلاقی باشیم.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف در تمام صفات اخلاقی است، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری داشتن سبک زندگی اسلامی و پرهیز از اسراف و تجملات از معروفات محسوب می‌شود.
 
وی مساله تعهد، تلاش و ‌پشتکار را عامل نیرومندی و شکیبایی انسان دانست و گفت: این ویژگی در انسان به وفاداری و ثابت قدم بودن فرد کمک می‌کند.

 آسیب‌های اجتماعی در ستاد امر به معروف شناسایی می‌شود

رییس مجمع نخبگان ستاد امر بمعروف و نهی از منکر کروستان نیز گفت: آسیب‌ها و تهدیدهای اجتماعی در جلسات ستاد شناسایی و راهکارهایی بمنظور کاهش آسیب ارایه می‌شود.

علی‌اصغر حسینی با اشاره به اینکه دانشگاهیان و اساتید از سرمایه‌های اجتماعی جامعه هستند، تعامل و ارتباط دانشگاه با ستاد امر بمعروف را ضروری دانست.

وی یادآور شد: تاکنون ۷۸ آسیب در استان شناسایی شده است در این راستا چالش‌ها و مسایل فرهنگی با کمک جامعه دانشگاهی و ارایه راهکارها و مطالبهگری مسولان بررسی می‌شود.

شناسه خبر : 24454

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − سه =