خانه / جریانات تکفیری / دانفورد: داعش به دنبال ایجاد پایگاه در خارج از عراق و سوریه است

دانفورد: داعش به دنبال ایجاد پایگاه در خارج از عراق و سوریه است

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت تروریست های داعش به د نبال ایجاد پایگاه در خارج از عراق و سوریه هستند.

رویترز، «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا از برنامه تروریست های داعش برای ایجاد پایگاه در عراق و سوریه، پس از پایان حضورشان در این دو کشور خبر داد.
پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با صدور بیانیه ای ضمن ابراز رضایت از آزادسازی شهر رقه در سوریه، این پیروزی را آغازی برای ورود به دورانی تازه در شرایط سیاسی و امنیتی سوریه دانسته بود.
هر چند آمریکایی ها تلاش می کنند نقش حمایتی ایران و پیروزی های نیروهای سوری در برابر داعش را نادیده بگیرند اما روزنامه لس آنجلس تایمز با انتشار مطلبی ضمن اشاره به نفوذ ایران در سوریه و عراق اعلام کرد پس از شکست داعش در رقه، آمریکا و نیروهای شورشی تحت امر این کشور در سوریه اکنون با حرکت نیروهای ارتش سوریه و مدافعان ایرانی آنها به سمت شرق این کشور، دیگر راهی ندارند و واشنگتن باید پیروزی ایران در سوریه را بپذیرد.
روز گذشته نیز «جان بولتون» نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد، در انتقاد از سیاست ها خاورمیانه ای واشنگتن گفت: ایران برای دوران پسا داعش راهبرد دارد اما آمریکا برای دوران پسا داعش هیچ راهبردی ندارد.
این اظهارات بولتون در حالی است که «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا که به کشورهای عربی خاورمیانه سفر کرده در تلاش برای ایجاد ائتلاف جدید سعودی-عراقی علیه ایران است.

شناسه خبر : 1953

این خبر رو هم ببینید

روند بازگشت اعضای داعش و خانواده‌ای آنان به کشورهایشان کند است

اداره خودگردان کُردستان سوریه با انتقاد از جامعه بین‌المللی گفت:روند بازگشت اعضای داعش و خانواده‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 12 =