خانه / سیاسی / دبیرکل وزارت نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق: نیروهای پیشمرگ با سلاح های نیمه سنگین به کوبانی می روند

دبیرکل وزارت نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق: نیروهای پیشمرگ با سلاح های نیمه سنگین به کوبانی می روند

دبیرکل وزارت نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق از فراهم آمدن مقدمات اعزام واحدی از نیروهای پیشمرگ به همراه سلاح های نیمه سنگین به کوبانی خبر داد

جبار یاور دبیر کل وزارت نیروهای پیشمرگ در اطلاعیه ای که نسخه ای از آن نیز برای خبرگزاری کردپرس ارسال شده است، اعلام کرد: از آغاز حملات نیروهای دولت اسلامی عراق و شام(داعش) به کوبانی، دولت اقلیم کردستان در عمل به وظیفه ملی خود دست به ارسال اولین کاروان تسلیحات نظامی برای مدافعین کُرد در این شهر زد.
 
وی افزود: در حال فراهم سازی مقدمات اعزام یکی از واحدهای نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق به کوبانی به منظور حمایت و پشتیبانی از مبارزین و شهروندان این شهر هستیم.
 
دبیرکل وزارت نیروهای پیشمرگ اقلیم گفت: ریاست اقلیم کردستان، حکومت اقلیم و وزارت نیروهای پیشمرگ همواره در تلاش بوده اند تا به طور مداوم به وظیفه ملی خود در دفاع از خاک، شهروندان و مبارزین کوبانی عمل کنند و نتیجه این تلاش ها نیز با فرستادن محموله ای از ادوات نظامی آغاز شد.
 
وی افزود: به دلیل رعایت دیسیپلین های نظامی و حفظ امنیت و جان نیروی پیشمرگ اعزامی به هیچ عنوان نمی توان جزئیاتی در این خصوص و انتشار هرگونه اخباری از سوی رسانه ها فاقد هرگونه اساسی است و کذب محض است.
 
جبار یاور تأکید کرد که با توجه به فرمان سال ۲۰۰۷ میلادی مسعود بارزانی رئیس و فرمانده کل نیروهای مسلح اقلیم کردستان عراق، وی جدای از وظیفه خود به عنون دبیرکل نیروهای پیشمرگ، عضو و سخنگوی رسمی فرماندهی کل نیروهای مدافع اقلیم است و فقط اطلاعات منتشره از سوی او موثق و رسمی است و هرگونه اخبار و اظهارنظرهای دیگر فاقد اعتبار می باشند و فرماندهی کل نیروهای مدافع اقلیم و وزارت نیروهای پیشمرگ هیچ مسئولیتی درقبال آنها ندارد.
 
کد مطلب: ۷۲۳۲۲  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۵  |  ساعت: ۱۲ : ۵۵

شناسه خبر : 17269

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 6 =