خانه / اجتماعی / دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان: اصلاح الگوی مصرف مستلزم اصلاح اصول و اعتقاداتمان است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان: اصلاح الگوی مصرف مستلزم اصلاح اصول و اعتقاداتمان است

سنندج – دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با تاکید بر اهمیت اصلاح فرهنگ جامعه، گفت: برای اصلاح فرهنگ عمومی باید اصول و اعتقاداتمان را مورد توجه قرار دهیم.


به گزارش کردنور به نقل از  روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان، محمود الله مرادی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان که با موضوع بررسی راهکارهای اصلاح الگوی مصرف برگزار شد، اظهار داشت: انجام برخی برنامه‌ها و فعالیت‌ها فرهنگ اصیل دینی را زیر سوال می‌برد.

وی از کوتاهی نسبت به فرهنگ عمومی جامعه اظهار نگرانی کرد و افزود: لازم است به همان اندازه که از مسائل فرهنگی شاد استقبال می‌کنیم برای اخلاقیات مردم اهمیت قائل شویم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه برای فرهنگ سازی باید الگوی ها از همان اوایل کودکی به بچه‌ها آموزش داده شود، ادامه داد: همه ما باید با اتحاد کاری کنیم منکر در جامعه شکل نگیرد.

الله مرادی در بخش دیگری از سخنان خود از مسئولان ارشاد استان کردستان خواست آنقدر که به مسائل اقتصادی می‌پردازند، مقداری هم به حوزه فرهنگ توجه کنند چرا که مشکل ما در اصل فرهنگ است.

وی با بیان اینکه برگزاری کنسرت، رقص و آواز، نمایشگاه در دانشگاه، انجام برخی برنامه‌ها و فعالیت‌ها فرهنگ اصیل دینی را زیر سوال می‌برد، یادآور شد: برخی از مدیران ما انجام بعضی اعمال ضداخلاقی نه تنها برای خودشان بلکه برای کارمندانشان نیز عادی شده و در مقابل اقدامات ضداخلاقی عکس العملی از خود نشان نمی‌دهند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان بیان کرد: چرا باید کار به جایی کشیده شود که در دانشگاه کردستان نمایشگاه ضداخلاقی برگزار شود و صدها مورد انتقاد هم به دنبال داشته باشد.

الله مرادی از کوتاهی نسبت به فرهنگ عمومی جامعه اظهار نگرانی کرد و گفت: از برگزاری مراسمات شادی و خوشحالی برای مردم استقبال می‌کنیم اما باید به همان اندازه نیز برای اخلاقیات مردم اهمیت قائل بشویم.

شناسه خبر : 22770

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =