خانه / اجتماعی / دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان: لزوم معرفی فرهنگ کردستان/برنامه های هفته امربه معروف اعلام شد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان: لزوم معرفی فرهنگ کردستان/برنامه های هفته امربه معروف اعلام شد

سنندج – دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خواستار معرفی درست فرهنگ اصیل مردم این منطقه از کشور شد.

به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله مرادی با گلایه از کوتاهی برخی مسئولین استان در معرفی فرهنگ اصیل مردم کُرد و بخصوص استان کردستان اظهار داشت: فرهنگ غنی مردم کُرد چیزی فراتر از رقص و آواز است و نبایدمردم استان که بهره مند ازانواع میراث فرهنگی هستند، فقط با رقص و آواز به سایر جوامع معرفی شوند.
وی در جلسه تشریح برنامه های هفته امر به معروف و نهی از منکر در هفته امر به معروف و نهی از منکر ضمن اعلام  و تشریح کامل برنامه گفت: هدف ما عمل در اجرای کامل برنامه های مصوب در جلسات هست.
الله مرادی در ارتباط با مصادف شدن هفته امر به معروف و نهی از منکر با هفته دفاع مقدس گفت: مهمترین معروف دفاع از امنیت کشور است و باید همه تلاش  و فعالیت های ما مسئولین در جهت ارتقای امنیت کشور ختم شود.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اظهار کرد: اینکه انقلاب اسلامی شکل گرفت تا ارزش ها حاکم و ضد ارزش ها کنار برود اما امروزه متأسفانه برخی از ارزش ها نادیده و زیر پا گذاشته شده اند و ضد ارزش ها به عنوان ارزش ترویج و تبلیغ می شوند.
الله مرادی بیان کرد: مسئولین مربوطه باید نظارت خود را در مدیرت، نظارت و کنترل فضای مجازی بخصوص تلگرام زیاد کنند.
وی گفت: امروز دشمنان با ما در حال جنگ نرم هستند و از این طریق در فرهنگ جامعه بخصوص در بطن جوانان رسوخ کرده اند چرا که جوانان از واقعیات قبل و زمان انقلاب به خوبی آگاه نیستند پس وظیفه مسئولین آگاه و روشن سازی آنهاست.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در پایان با گلایه از کوتاهی برخی مسئولین استان در معرفی فرهنگ اصیل مردم کُرد و استان کردستان به جوامع دیگر گفت: فرهنگ غنی مردم کُرد چیزی فراتر از رقص و آواز است و نباید مردم استان که بهره مند از انواع مفاخر فرهنگی هستند، فقط با رقص و آواز به سایر جوامع معرفی شوند.

شناسهٔ خبر: ۴۰۸۸۹۹۷ – یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ – ۰۹:۰۰

شناسه خبر : 6093

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

خانه / سیاسی / دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان: اجرای امر به معروف و نهی از منکر نیازمند اقدامات فرهنگی است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان: اجرای امر به معروف و نهی از منکر نیازمند اقدامات فرهنگی است

قروه- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان بر اجرای این فریضه در یک جایگاه فرهنگی تأکید کرد و و آن را عامل کاهش معضلات جامعه دانست.

محمود الله مرادی شامگاه سه شنبه در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قروه اظهار داشت: اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در قرآن مشخص شده و در واقع یکی از شرایط رستگاری می باشد.
وی با بیان اینکه به دنبال فرهنگی دیدن این مسئله باید بود، افزود: باید امر به معروف را به همه منتقل کرد آن هم به گونه ای که مردم جذب شوند و در واقع برای شروع این کار ورود خانواده ها به این مقوله ضروری است.
الله مرادی با تأکید بر برجسته کردن نقش خانواده ها، تصریح کرد: نقش خانواده با همایش و جلسه و سخنرانی ها و برخوردهای فیزیکی نمایان نمی شود بلکه با شناساندن آسیب های اجتماعی به مردم بروز می کند.
به گفته وی حرکت فرهنگی عامل کاهش معضلات در جامعه است که با رعایت عدالت و ارزیابی های درست و رها کردن دیدهای منفی مطلق صورت می گیرد.
الله مرادی جلوگیری از منکرات و ترویج کارهای خوب در سیستم اداری را مهم دانست و بر رعایت حق ارباب رجوع، رعایت بیت المال، درست و به موقع کار کردن و … تأکید کرد.

شناسهٔ خبر: ۴۰۳۵۰۹۴ – چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ – ۰۹:۴۲

شناسه خبر : 11519

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =