خانه / سیاسی / دبیر شورایعالی امنیت ملی: گروهک های تکفیری به نام حمایت از اهل سنت بیشترین لطمات مادی و انسانی را متوجه برادران و خواهران اهل سنت در کشورهای سوریه و عراق کرده‎اند

دبیر شورایعالی امنیت ملی: گروهک های تکفیری به نام حمایت از اهل سنت بیشترین لطمات مادی و انسانی را متوجه برادران و خواهران اهل سنت در کشورهای سوریه و عراق کرده‎اند

وی با غیرموثر و نمایشی عنوان کردن اقدامات ائتلاف به اصطلاح ضدتروریسم، بر تداوم حمایت همه جانبه ایران از دولت های عراق و سوریه برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «علی شمخانی» عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار با «رمضان عبدالله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، گفت: جنایات گروهک بعثی – تکفیری داعش در عراق و سوریه موجب توجه دوباره جهانیان به گفتمان اسلام ناب طراحی شده از سوی امام خمینی (ره) با محوریت وحدت و همدلی همه مذاهب اسلامی شده است.
 
وی در این دیدار با تجلیل از تلاش رزمندگان مقاومت و ایستادگی مردم غزه و کرانه باختری در مقابل رژیم صهیونیستی، پیروزی تحسین برانگیز مقاومت در جنگ ۵۱ روزه را حاصل پایبندی به آرمان فلسطین و فداکاری در برابر زیاده خواهی رژیم صهیونیستی دانست.
 
دبیر شورایعالی امنیتی ملی کشورمان برحمایت قاطع ایران از مقاومت و ملت مظلوم فلسطین و تداوم ارسال کمک های غذایی و دارویی به مردم غزه تاکید کرد و افزود: بازسازی غزه و ارتقاء توان دفاعی در برابر حملات رژیم کودک کش در دستور کار ایران قرار دارد.
 
وی با انتقاد از عملی نشدن وعده های کمک مالی برای جبران خرابی های ناشی از بمباران های رژیم صهیونیستی در گذشته، نهادهای بین المللی را در عدم جلوگیری از گسترش خرابی ها و کشتار مردم بی دفاع مقصر دانست.
 
شمخانی حمایت گسترده و جهانی ملت های مختلف از مردم غزه را حاصل روشن شدن ماهیت اشغالگری صهیونیست ها و رسوایی اهداف نظام سلطه در حمایت از آن دانست و تصریح کرد، کشورهایی که به صورت آشکار و پنهان با این رژیم همکاری می کنند نزد افکارعمومی جهانی مورد تنفر واقع می شوند.
 
وی با تبیین اهداف واقعی نظام سلطه در ایجاد و راهبری گروه های تروریستی افزود: درگیر کردن منابع انسانی، اقتصادی و دفاعی کشورهای اسلامی برای انحراف از توجه جهان اسلام به مساله فلسطین و گسترش اختلافات برای تامین امنیت سرزمین های اشغالی پشت پرده شکل گیری گروه های تروریستی تکفیری است.
 
نماینده رهبر معظم انقلاب با اشاره به برخی اقدامات مشکوک که با هدف زمینه سازی برای حضور گسترده نیروهای فرامنطقه ای به بهانه مبارزه با تروریسم در جریان است اظهار داشت: ما ضمن آنکه به دقت و با حساسیت رفتار و اقدامات غیرسازنده برخی کشورهای منطقه و غربی را پیگیری می نماییم. بر موضع اصولی خود درخصوص ضرورت توجه به منافع منطقه ای و تلاش برای ایجاد امنیت پایدار با استفاده از ظرفیت های بومی تاکید می کنیم.
 
وی با غیرموثر و نمایشی عنوان کردن اقدامات ائتلاف به اصطلاح ضدتروریسم، بر تداوم حمایت همه جانبه ایران از دولت های عراق و سوریه برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد و افزود: گروهک های تکفیری به نام حمایت از اهل سنت بیشترین لطمات مادی و انسانی را متوجه برادران و خواهران اهل سنت در کشورهای سوریه و عراق کرده اند.
 
«رمضان عبدالله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت های رهبری، دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین به تجربه های متعدد در عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به وعده ها و پیمان های آتش بس اشاره و بر آمادگی هر چه بیشتر گروه های مقاومت برای مقابله با تجاوز رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
 
وی افزود: ما اعتقاد داریم که اراده ملت مان و مقاومتمان از اراده خداوند گرفته شده است و اسراییل عملا وزن و اعتباری در برابر ما و ملت های آزاده جهان ندارد.
 

شناسه خبر : 17405

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =