خانه / اجتماعی /    دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان تاکید کرد: لزوم اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر

   دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان تاکید کرد: لزوم اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان اجتماعی کردن بحث مبارزه با مواد مخدر را از مهم‌ترین اولویت‌های شورا در سال‌جاری عنوان و بر آن تاکید کرد.
 

 
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمدسلیم کریمی امشب در همایش ۴ هزار نفری بهبودیافتگان اعتیاد که با حضور جمعی از مردم و مسئولان در سالن ورزشی آزادی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره با هدف اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و حمایت‌یابی و حمایت‌گیری به منظور ارتقاء سطح حمایت از ماندگاری در بهبودی آنان برگزار شده است.
وی تقویت بنیادهای اصلی مبارزه با مواد مخدر شامل فرد، خانواده، جامعه و دستگاه‌های دولتی را از دیگر اهداف برگزاری نخستین جشنواره بهبودیافتگان اعتیاد در استان عنوان کرد و بیان داشت: برگزاری این جشنواره نشان می‌دهد که اگر عزم ملی در بحث پیشگیری، درمان و مبارزه با اعتیاد وجود داشته باشد قطعا شاهد کاهش این آسیب اجتماعی خواهیم بود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان تصریح کرد: استمرار اجرای طرح اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، نهادینه کردن رویکرد اجتماعی در امر مبارزه با اعتیاد و اجرای طرح‌های ویژه شامل طرح جمع‌اوری معتادان و خرده‌فروشان به منظور کاهش دسترسی به مواد از مهم‌ترین اولویت‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور و استان است.
به گفته کریمی، ارائه حمایت‌های متنوع به منظور صیانت از معتادان بهبودیافته، کاهش آسیب‌ها و افزایش دسترسی معتادان بهبودیافته و خانواده‌های آنان به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، اشتغال و توانمندسازی، کاهش هزینه‌های درمانی، افزایش مراکز درمانی استاندارد و… از دیگر اولویت‌های شورای مقابله با مواد مخدر در استان است.
وی بیان کرد: ایجاد مصونیت فرهنگی و اجتماعی در مردم در مقابل تهدیدات اعتیاد با بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت‌ رسانه‌‌ها، استانداردسازی فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و راه‌اندازی شبکه‌ ملی سمن‌های فعال در این حوزه و ساماندهی معتادین متجاهر از مهم‌ترین اولویت‌ها در مبارزه با مواد مخدر است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان خاطرنشان کرد: برای اجتماعی کردن درست مبارزه با مواد مخدر بر اساس ارزش‌های بنیادین باید مبارزه را در شاخه‌های مختلف دسته‌بندی کرد.
کریمی افزود: مبارزه با مواد مخدر باید در لایه‌های مختلف جامعه نمود پیدا کرده و اصلی‌ترین شعار شود.
وی در پایان ضمن تقدیر از توجه ویژه استاندار کردستان به بحث مقابله و مبارزه با اعتیاد در استان اظهار کرد: بدون شک با داشتن چنین نگاه و حساسیت خاص شاهد تحولات بسیار خوبی در زمینه مبارزه و ریشه‌کن کردن اعتیاد در جامعه خواهیم بود.
 

شناسه خبر : 9261

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

خانه / اجتماعی /    دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان: نخستین جشنواره بهبودیافتگان اعتیاد در سنندج برگزار می‌شود

   دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان: نخستین جشنواره بهبودیافتگان اعتیاد در سنندج برگزار می‌شود

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان از برگزاری نخستین بهبود یافتگان و فعالان حوزه اعتیاد در ۳۱ فروردین‌ماه در سنندج خبر داد.
 

 
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سلیم کریمی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری نخستین جشنواره بهبودیافتگان اعتیاد در سنندج که با حضور جمعی از مسئولان در اداره‌کل بهزیستی استان برگزار شد، گفت: این جشنواره چهار هزار نفری به منظور ایجاد شور و نشاط اجتماعی و اطلاع‌رسانی برگزار می‌شود.
وی افزود: اگر با برگزاری این جشنواره بتوانیم حتی یک درصد از حمایت‌های اجتماعی به سمت معتادین بهبود یافته را جلب کنیم موفق عمل کرده‌ایم.
به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به منظور تحقق اهداف در زمینه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد با عضویت دستگاه‌های مختلف فعالیت می‌کند و برای تحقق اهداف در این حوزه نیازمند تعامل تمام دستگاه‌ها است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با بیان این‌که اجتماعی کردن بحث مبارزه با مواد مخدر در استان مهم‌ترین اولویت این شورا است، افزود: هرچه بتوانیم در این زمینه توفیق حاصل کنیم در حوزه مبارزه با مواد مخدر موفق‌تر عمل خواهیم کرد.
به گفته کریمی، ایجاد حساسیت اجتماعی در بحث مواد مخدر موجب می‌شود، همه خود را در این حوزه مسئول بدانند و نسبت به جلوگیری از افزایش روند اعتیاد در جامعه تلاش کند.
وی با بیان این‌که خوشبختانه سازمان‌های مردم نهاد در سطح استان در زمینه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد به خوبی ورود پیدا کرده و اقدامات خوبی نیز انجام می‌دهند، گفت: بحث ارائه آموزش‌های همگانی در زمینه تاثیرات اعتیاد از جمله اقداماتی است که توسط سازمان‌های مردم نهاد مورد توجه قرار گرفته است.
به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان، ارائه آموزش‌های پیشگیری در سطح روستاها با بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد از اولویت‌های شورای مبارزه با مواد مخدر است که از سال گذشته با جدیت آغاز و در سال‌جاری نیز ادامه دارد.
ایجاد نمایشگاه‌های دائمی با حضور مشاورین
کریمی ایجاد نمایشگاه‌های دائمی با حضور مشاورین در زمینه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد را در سطح پارک‌ها ضروری خواند و گفت:‌ این مهم در برخی از استان‌ها اجرا و خوشبختانه نتایج و بازخورد مطلوبی داشته است.
به گفته وی، کردستان در زمینه خیرین و همچنین سازمان‌های مردم نهاد با وجود تمامی مشکلات حرف نخست را می‌زند و باید از این ظرفیت با برنامه‌ریزی دقیق استفاد بهینه شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با بیان این‌که در زمینه مقابله با اعتیاد و حمایت از بهبودیافتگان خوشبختانه مسئولان دستگاه‌های مختلف و در راس آن استاندار پای کار است، عنوان کرد: توجه به بحث بیکاری، مسکن و افزایش حمایت‌های اجتماعی از بهبودیافتگان از مهم‌ترین تاکیدات استاندار در جلسات شورای مبارزه با مواد مخدر استان است.
کریمی در پایان ضمن قدردانی از تلاش و همکاری دستگاه‌های مختلف در بحث مبارزه و پیشگیری از اعتیاد در استان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، ورزش و جوانان، حوزه هنری، صدا و سیمای مرکز استان، اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و چند دستگاه دیگر در برگزاری این جشنواره با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همکاری داشته‌اند.
 
 

شناسه خبر : 9305

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =