دبیر هیات نظارت بر انتخابات کردستان: صلاحیت ۵ درصد داوطلبان شوراهای کردستان درهیات نظارت احراز نشد

سنندج – دبیر هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان کردستان از عدم احراز صلاحیت ۵ درصد داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر دراین استان از سوی هیات نظارت شهرستانها خبرداد.

سید خالد حسینی در گفت وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تعداد داوطلبین پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در شهرهای استان هزارو ۲۶۱ نفر بود، گفت: از این تعداد عده ای انصراف دادند و ۸۸ نفر هم توسط هیات اجرایی رد صلاحیت شدند.
وی عنوان کرد: ۶۷ نفر از داوطلبین این دوره از انتخابات شوراهای شهر درهیات نظارت برانتخابات شهرستان ها تایید صلاحیت نشدند به عبارتی عدم احراز صلاحیت ۵ درصد داوطلبین این دوره در هیات نظارت انجام شد.
وی با اشاره به وضعیت تائید و عدم احراز صلاحیت داوطلبان در این دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، بیان کرد: اولین بار است که تعداد عدم احراز صلاحیت داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی در هیات اجرایی بیشتر از هیات نظارت است.
دبیر هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان کردستان با اشاره به اینکه تعداد داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای استان ۷ هزار و ۶۶۳ نفر بود، گفت: تنها یک درصد این تعداد رد صلاحیت شدند که آن هم یا به دلیل نبود مدرک تحصیلی یا سکونت نداشتن در روستا بوده است.
حسینی اظهارداشت: از تاریخ سوم تا ششم اردیبهشت ماه نیز به داوطلبان معترض به ردصلاحیت خود مهلت داده شده است که نسبت به این امرشکایت کنند و سپس نظر قطعی در ارتباط با ردصلاحیت ها در ۱۷ اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد.
وی بیان کرد: داوطلبان معترض در شهرستان ها هم می توانند اعتراض خود را شخصا به فرمانداری ها و یا اینکه به هیات نظارت بر انتخابات استان کردستان در سنندج اعلام کنند.
دبیر هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان کردستان ضمن تاکید بر لزوم رعایت قانون از سوی کلیه متولیان امر برگزاری انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه، افزود: برخورد با تخلفات صورت گرفته در این بخش بر اساس قانون در اولویت هیات نظارت قرار دارد.
وی رعایت اخلاق انتخاباتی را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: هیات نظارت در استان و تمامی شهرستان ها، کلیه فعالیت ها را به دقت مورد بررسی قرار خواهد داد و افراد باید مراقب رفتار و عملکرد خود به ویژه در امر انتخابات باشند.
حسینی ضمن تاکید بر لزوم جلب مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه، یادآور شد: حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه باعث می شود تا انقلاب اسلامی یک بار دیگر در مقابل توطئه های دشمن بیمه شود.
وی حضور مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت در استان کردستان را دارای اهمیت بیشتری عنوان کرد و اظهار داشت: مردم کردستان در تمامی عرصه های دفاع از انقلاب اسلامی پیشگام بوده اند و انتظار می رود که در انتخابات پیش رو نیز با حضور باشکوه خود در انتخابات حماسه ای دیگر را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به ثبت برسانند.

شناسهٔ خبر: 3960187 – دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۰۷:۵۱

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *