خانه / اجتماعی / دبیر کل پیشین اتحاد اسلامی کردستان درخواست کرد: اعلام عزای عمومی و استعفای دولت در اقلیم کردستان عراق

دبیر کل پیشین اتحاد اسلامی کردستان درخواست کرد: اعلام عزای عمومی و استعفای دولت در اقلیم کردستان عراق

دبیر کل پیشین حزب اتحاد اسلامی کردستان (یکگرتو) واقعه‌ مرگ شهروندان اقلیم کردستان در دریای اژه‌ را مایه‌ شرمساری حاکمان کنونی اقلیم دانسته‌ و خواستار اعلام عزای عمومی و استعفای دولت اقلیم شد

به‌ گزارش کردپرس: صلاح‌الدین بهاءالدین در واکنش به‌ واقعه‌ غرق شدن شماری از شهروندان اقلیم کردستان در دریای اژه‌ که‌ با مهاجرت از اقلیم سعی در رسیدن به‌ کشورهای اروپایی را داشتند، تأکید کرد که‌ پیدایش روند گسترده‌ مهاجرت شهروندان اقلیم کردستان در پی مشکلات شدید معیشتی، مایه‌ شرمساری حاکمان و رهبران اقلیم کردستان است.
دبیر کل پیشین یکگرتو ضمن درخواست برای اعلام عزای عمومی در اقلیم کردستان در پی این رویداد، گفت که‌ چنین اتفاقی که‌ موجب مرگ دسته‌جمعی شماری از شهروندان شده‌ است؛ اگر در هر کشور دیگری روی می‌داد، مطمئناً موجب استعفای دولت می‌شد.
وی همچنین اقدام حزب دمکرات کردستان در به‌ تعلیق درآوردن پارلمان کردستان که‌ با ممانعت از ادامه‌ کار یوسف محمدصادق، رئیس پارلمان کردستان (از اعضای رهبری جنبش تغییر) و در پی اختلافات شدید حزب دمکرات و جنبش تغییر انجام شد را اشتباهی استراتژیک و خودکشی سیاسی اقلیم کردستان دانست.
لازم به‌ ذکر است که‌ شماری از شهروندان اقلیم کردستان که‌ غالباً از ساکنین شهرهای رانیه‌، کویه‌، پیرمگرون و پشدر بودند و درنتیجه‌ بحران شدید اقتصادی، با ترک اقلیم سعی در مهاجرت به‌ اروپا را داشتند، در واقعه‌ غرق شدن قایق‌های پناه‌جویان در دریای اژه‌ جان خود را ازدست‌داده‌ و اجساد چند تن از آنان به‌ اقلیم باز گردانیده‌ شده‌ و جستجو برای یافتن مفقودشدگان ادامه‌ دارد.
وزارت مهاجرت عراق اعلام کرده‌ است که‌ 24 تن از ۶۵ قربانی این حادثه‌ از شهروندان اقلیم کردستان بوده‌اند که‌ شمار بسیاری از آنان کودک هستند.
 
 
 
کد مطلب: ۹۹۵۶۲  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۴  |  ساعت: ۱۰ : ۴۴

شناسه خبر : 7021

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =