درآمد سرانه در کردستان از نصف میانگین کشور کمتر است

در سفر رییس جمهور به کردستان بحث پرداخت 2 سال حق بیمه روستاییان استان توسط رییس جمهور را مطرح میکنیم که قطعا پذیرفته خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدامحمد زاهدی درخصوص بحث بیمه مشولان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: در سفر رییس جمهور به کردستان بحث پرداخت 2 سال حق بیمه روستاییان استان توسط رییس جمهور را مطرح میکنیم که قطعا پذیرفته خواهد شد.
وی افزود: رسیدگی به بحث بیمه روستاییان یک وظیفه اداری و انسانی است و در جلسه فرمانداریها نیز آن را پیگیری خواهیم کرد.
درادامه زاهدی با اعلام اینکه وضع استان به لحاظ اشتغال و درآمد مساعد نیست اظهار داشت: امیدواریم در برنامه ششم، توازن منطقه ای برقرار شود در غیر اینصورت وضعیت تغییری نخواهد کرد.
وی با اشاره به به کاهش 20 درصدی میانگین بارندگی در استان افزود: متاسفانه برخی مناطق استان به منشاء ریزگرد تبدیل شده و سفره های زیر زمینی به شدت افت کرده اند که با توجه به این شرایط بحران آب خواهیم داشت.
زاهدی با ابراز تاسف از اینکه هنوز ذهنیت ها در کشور نسبت به امنیت در کردستان مخدوش است خاطرنشان کرد: خوشبختانه کردستان از امنیت بالایی برخوردار است و حداقل طی 20 سال اخیر و بعد از جنگ تاکنون هیچ مشکلی برای سرمایه گذاران در استان بوجود نیامده است.
استاندار کردستان در ادامه با گله مندی از عدم همکاری سیستم اجرایی در کردستان طی سالهای قبل افزود: ریسک پذیری در سیستم اجرایی استان پایین است و به همین دلیل گاهی پروسه صدور مجوزها طولانی می شود.
عبدالمحمد زاهدی در پایان با اشاره به بالا بودن ظرفیت های استان  تاکید کرد: زمینه سرمایه گذاری در عرصه های مختلف بویژه در زمینه صنایع معدنی در کردستان وجود دارد.
28 خرداد 93

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *