خانه / سیاسی /  درخواست مسرور بارزانی از آمریکا برای همکاری با نیروهای پیشمرگ سوریه

 درخواست مسرور بارزانی از آمریکا برای همکاری با نیروهای پیشمرگ سوریه

سرویس جهان- روزنامه نیویورک تایمز نوشت رئیس شورای امینت اقلیم کردستان از آمریکا خواسته است به جای تعامل با نیروهای ypg در سوریه، با نیروهای کرد سوریه نزدیک به حزب دموکرات کردستان عراق موسوم به نیروهای پیشمرگ روژاوا تعامل کند.

روزنامه نیویورک تایمز امروز نوشت مسرور بارزانی، فرزند مسعود بارزانی و رئیس نهاد اطلاعات و امنیت کل اقلیم کردستان در جریان سفر ماه گذشته خود به آمریکا مصرانه از مقامات آمریکا خواسته است زمینه بازگشت نیروهای موسوم به پیشمرگ روژوا را به مناطق کردنشین سوریه فراهم نموده و به جای همکاری با یگانهای مدافع خلق یا ypg با نیروهای پیشمرگ سوریه همکاری و تعامل داشته باشد.
همراهان مسرور بارزانی تاکید کرده اند نیروهای پیشمرگ سوریه که تعدادشان ۳۳۰۰ نفر است از نظر سیاسی، مورد پذیرش ترک ها هستند.
رئیس « شورای امنیت اقلیم کردستان» در دیدار با مقامات آمریکایی گفته است نیروهای پیشمرگ روژاوا از نظر سیاسی نیرویی متنوع و از نظر نظامی موثر هستند و استفاده از آنها در شمال سوریه به کاهش تنشها کمک می کند.
نیویورک تایمز در ادامه می نویسد اما مقامات آمریکایی با اشاره به این که نیروهای ypg توانایی و تاثیر گذاری خود را در نبرد با داعش به اثبات رسانده و از طرف دیگر آموزش و تجهیز نیروهای مورد نظر مسرور بارزانی مستلزم صرف زمان زیادی است با درخواست وی موافقت نکرده اند.
نیروهای پیشمرگ سوریه که از احزاب وابسته به شورای میهنی کردستان سوریه هستند در اقلیم کردستان و توسط نیروهای نظامی وابسته به حزب دموکرات کردستان عراق آموزش نظامی را دریافت کرده اند. رهبران اقلیم کردستان بارها خواستار بازگشت این نیروها به مناطق کردنشین سوریه و مشارکت آنها در جنگ با داعش و تامین امنیت این مناطق شده اند اما هم حزب اتحاد دموکراتیک کرد سوریه و هم ypg نیروی نظامی وابسته به این حزب با بازگشت این نیروها به شدت مخالفت کرده اند زیرا به گفته آنها بازگشت آنها که از نظر ایدئولوژی مخالف احزاب pyd و سایر نیروهای چپ کرد در سوریه هستند، باعث ایجاد جنگ داخلی خواهد شد.
کد مطلب: ۱۲۲۲۵۲  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  |  ساعت: ۱۴ : ۵۸

شناسه خبر : 12393

این خبر رو هم ببینید

لزوم تبیین اهمیت روز قدس در رسانه‌ها و فضای مجازی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: فضای مجازی و رسانه‌های جمعی نقش مهمی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سه =