خانه / دینی / دردیدار آیت الله حسینی شاهرودی با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی : همه ما از جزء ملت بزرگ ایران هستیم و همه اقوام یک ملت واحد را تشکیل می دهند

دردیدار آیت الله حسینی شاهرودی با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی : همه ما از جزء ملت بزرگ ایران هستیم و همه اقوام یک ملت واحد را تشکیل می دهند

مسلمانان اعم از شیعه و سنی باید با درک اهداف شوم دشمنان از اختلاف با یکدیگر بپرهیزند و طبق رهنمود مقام معظم رهبری«هر دستی که بخواهد چه شیعه و چه سنی در اسلام به ویژه ایران اختلاف ایجاد کند، دشمن است.»

شب گذشته آیت الله حسینی شاهرودی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ی ارومیه با تأکید بر وحدت میان شیعه و سنی گفت: همه ی ما از جزء ملت بزرگ ایران هستیم و همه ی اقوام یک ملت واحد را تشکیل می دهند . بنابراین آنچه که باید به آن توجه شود وجود دشمن مشترک است.
همین گزارش حاکیست آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی، شب گذشته در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ی ارومیه وحدت را اساس مکتب اسلام خواند و افزود: خداوند بر وحدت اسلامی تأکید کرده است .بر این اساس باید مبناهای مشترکی که می تواند میان شیعه و سنی وحدت آفرین باشد مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به این که قرآن کریم، پیامبر اکرم(ص)، قبله و بسیاری از مسائل مذهبی اهل تسنن و تشیع مشترک است، اظهار داشت: برخی از تفاوت هایی هم که در حال حاضر مشکل آفرین است، می تواند وحدت آفرین باشد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به برخی بدعت ها برای تفرقه میان شیعه و سنی اذعان داشت: اقامه نماز با مهر و بدون مهر مهم نیست آنچه مورد تأکید است سرنهادن بر خاک پاک است.
آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به آیات قرآن، بر اخوت و برادری میان مسلمانان تأکید کرد و گفت امروزه دشمن برای ضربه زدن حمله ی نظامی نمی کند بلکه با استفاده از جنگ نرم که مصداق آن ایجاد اختلاف بین اقوم است سعی می کند به اهداف شوم خود که همان اسلام هراسی برسد.
وی اذعان داشت: یهودیان و مسیحیان دشمنان دو هزار ساله ای بودند که امروزه بر علیه ایران باهم دست دوستی داده اند، بنابراین نباید از دشمنان خود پیروی کنیم.
آیت الله حسینی شاهرودی متذکر شد: یهودیان و مسیحیان با دین اسلام مخالف اند و علیه اسلام دست در دست هم داده اند و می خواهند با تفرقه افکنی بین شیعه و سنی وحدت مسلمانان را خدشه دار کنند.
وی هوشیاری مسلمانان را در مقابل توطئه های نرم دشمنان خواستار شد و افزود: مسلمانان اعم از شیعه و سنی باید با درک اهداف شوم دشمنان از اختلاف با یکدیگر بپرهیزند و طبق رهنمود مقام معظم رهبری«هر دستی که بخواهد چه شیعه و چه سنی در اسلام به ویژه ایران اختلاف ایجاد کند، دشمن است.»
نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: خوشبختانه در منطقه ی آذربایجان غربی، کردستان و بخشی از کرمانشاه مسأله ی دشمنی با اسلام برای اهل تسنن و تشیع به واسطه سفرهای استانی مقام معظم رهبری و رهنمودهای ایشان روشن شده است
وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب که فرموده اند« قوم کرد برای جمهوری اسلامی ایران یک فرصت است زیرا مسلمان هستند، قوم کرد، ایرانی اصیل است»، اظهار داشت: همه ما از جزء ملت بزرگ ایران هستیم و همه ی اقوام یک ملت واحد را تشکیل می دهند بنابراین آنچه که باید به آن توجه شود وجود دشمن مشترک است.
آیت الله حسینی شاهرودی ادامه داد: بینش سیاسی وفرهنگی مردم افزایش یافته و فهمیده اند آنهایی که قصد تفرقه افکنی دارند، دشمن اند نه دوست.
وی اذعان داشت: گروه های تکفیری به علت عدم نفوذ به کشور ما سعی می کنند که امنیت ملت را به خطر بیندازند که در این خصوص نیز متأسفانه برادران اهل سنت ضربه خورده است به گونه ای که از ۴۵۰ هزار مسلمان کشته شده توسط تکفیری ها ۱۲ هزار شیعه و مابقی اهل تسنن بودند
آیت الله حسینی شاهرودی تأکید کرد: اگر شیعه و سنی با هم نباشند بیشتر از این ضربه خواهندخورد، باید علماء و بزرگان روشنگری کرده و بگویند که تکفیری ها به اسلام اعتقاد ندارند و کارشان ایجاد رعب و وحشت است.
همین گزارش خاکیست آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی عصر امروز به منظور شرکت در نخستین نشست مسؤولان مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور به ارومیه سفر کرده است.
آیت الله حسینی شاهرودی با استقبال حجت الاسلام محمدباقر کریمی، رییس مرکز بزرگ اسلامی آذربایجان غربی، ماموستا عبدالقادر بیضاوی، امام جمعه اهل سنت ارومیه، جمعی از روحانیون اهل سنت و تشیع و مسؤولان استانی و شهرستانی وارد ارومیه شد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان ابتدا با حضور در مزار شهدا با آرمان های شهدا تجدید پیمان کرده و به مقام شامخ شهدای اهل سنت ادای احترام کرد.
دیدار با حجت الاسلام والمسلیمن سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از دیگر برنامه های آیت الله حسینی شاهرودی بود که در منزل شخصی امام جمعه ارومیه انجام شد.منبع: آوای امین

شناسه خبر : 5895

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =