خانه / اجتماعی / درمراسم تودیع و معارفه ۱۱مدیر جدید تلویزیون مطرح شد؛ شبکه تخصصی کودک و نوجوان در راه است

درمراسم تودیع و معارفه ۱۱مدیر جدید تلویزیون مطرح شد؛ شبکه تخصصی کودک و نوجوان در راه است

قائم مقام سیما در مراسم تودیع و معارفه ۱۱مدیر جدید تلویزیون از شکل‌گیری شبکه تهران و تبدیل شدن شبکه پویا به شبکه تخصصی کودک و نوجوان خبر داد

۱۳۹۳ یکشنبه ۳۰ آذر ساعت ۱۱:۴۸
به گزارش خبرگزاری برنا، قائم مقام سیما در مراسم تودیع و معارفه ۱۱مدیر جدید تلویزیون از شکل‌گیری شبکه تهران و تبدیل شدن شبکه پویا به شبکه تخصصی کودک و نوجوان خبر داد.
در این مراسم که مدیران سیما و مدیران گروه‌های تولیدی شبکه‌ها در آن حضور داشتند، علی اصغر پورمحمدی تأکید کرد: معاونت سیما با استفاده از توان بالای مدیران، کارشناسان و کارکنان به سوی تحقق اهداف سازمانی خود گام‌های استوار بر می‌دارد.
 
معاون سیما تلاش‌های همه مدیران سابق شبکه‌ها را در مدت خدمت آنها ستود و ابراز امیدواری کرد از توان این عزیزان همچون گذشته برای خدمت بیشتر استفاده شود.
 
زورم برای ادامه همکاری به فرجی نرسید
 
پورمحمدی در این نشست با بیان اینکه تلاش کرده است از حضور فرجی همچون گذشته بهره‌مند شود اما به دلیل ادامه تحصیل او در مقطع بالاتر امکان ادامه این همکاری میسر نشده است، گفت: دو موضوع خدمت به پدر و مادر و ادامه تحصیل بسیار مهم و ارزشمند است که آقای فرجی نیز به همین دلیل خواست مسئولیتی نداشته باشد و زور من برای حفظ این همکاری به ایشان نرسید.
 
وی در ادامه تعهد، تخصص، توانایی و شناخت سازمانی را ملاک انتخاب مدیران جدید شبکه‌ها دانست و بیان کرد ویژگی‌های مدیران جدید از من بیشتر و بالاتر است.
 
شبکه تلویزیونی تهران در آینده تاسیس می‌شود
 
معاون سیما با اشاره به تغییر وظایف شبکه پنج که مسئولیت پوشش شهر و استان تهران را بر عهده داشت و در رویکرد جدید رسانه ملی به شبکه‌ای با موضوع تخصصی اقتصاد تبدیل شده است، خبر از تاسیس شبکه تلویزیونی تهران در آینده داد.
 
پورمحمدی در ادامه گفت:‌ از مهندس ضرغامی، دکتر دارابی، دکتر میرباقری و محسن مهاجرانی تشکر می‌کنم. به شما توصیه می‌کنم که مراسم جداگانه‌ای برای تکریم از مدیران برگزار کنید و اگر من هم توانستم در آن شرکت می‌کنم.
 
پیش از سخنان معاون سیما رضا پورحسین قائم مقام معاون سیما از بازنگری در ساختار ۶ شبکه سیما بر اساس سیاست چابک سازی رسانه ملی خبر داد و گفت: بر اساس ماموریت جدید شبکه‌ها، شبکه یک سیما، شبکه ملی و عمومی و شبکه‌های دو، سه و چهار به ترتیب شبکه‌های تخصصی اجتماعی، ورزش تفریحات و سرگرمی و علمی و فرهنگی خواهند بود.
 
ماموریت دیگر شبکه‌ها اعلام خواهد شد
 
قائم مقام سیما افزود: شبکه پنج سیما با ماموریت جدید به عنوان شبکه تخصصی اقتصاد فعال می‌شود و شبکه پویا نیز در آینده دور یا نزدیک به شبکه تخصصی کودک تبدیل خواهد شد.
 
پورحسین اظهار کرد: ماموریت دیگر شبکه‌ها نیز پس از تکمیل مطالعات و بررسی‌های کارشناسی اعلام خواهد شد.
 
انتصاب‌های مناسبی انجام شده است
 
در ادامه این مراسم مهدی فرجی مدیر سابق شبکه یک سیما، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود در دوران مدیریت این شبکه گفت: انتصاب‌های صورت گرفته در سیما بسیار مناسب است و کسانی مسئولیت‌ها را پذیرفته‌اند که پیش از این راه رسانه را به خوبی پیموده و تجربیات گران بهایی دارند.
 
مدیر سابق شبکه یک سیما گفت: سازمان صداوسیما در شرایط کنونی برای افزایش تاثیرگذاری خود چاره‌ای جز کوچک‌سازی و چابک‌سازی ندارد و تداوم شرایط فعلی امکان پذیر نیست.
 
وی اظهار کرد: برای ماندن در میدان رقابت‌های رسانه ای داخلی و خارجی باید جذابیت‌ها را همراه با تغییرات ساختاری ارتقاء داد.
 
فرجی از پورمحمدی برای پذیرش درخواستش تشکر کرد.
 
قدردانی از مقیسه و اخوان‌صفا
 
در این مراسم همچنین از سعید مقیسه مدیر سابق شبکه تهران و کامبیز رضا اخوان صفا مدیر سابق شبکه تماشا تکریم و قدردانی شد.
 
در ادامه این مراسم احکام محمد احسانی مدیر شبکه یک سیما، محمد رضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما، غلامرضا میرحسینی مدیر شبکه سه سیما، مجید زین العابدین مدیر شبکه پنج سیما، حسین ساری مدیر شبکه آموزش، امیر تاجیک مدیر شبکه مستند، علی بخشی زاده مدیر شبکه پویا، مرتضی شمسی رییس مرکز پویانمایی صبا و نیز مهدی قاسمی رییس شورای سیاست گذاری سلامت رسانه ملی ابلاغ شد.
خبر داد.

شناسه خبر : 8167

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =