خانه / فرهنگی / درنمایشگاه مطبوعات ؛ تاکید مسئولان غرفه کردستان و گلستان بر همزیستی مسالمت آمیز شیعه و سنی

درنمایشگاه مطبوعات ؛ تاکید مسئولان غرفه کردستان و گلستان بر همزیستی مسالمت آمیز شیعه و سنی

مسئولان غرفه استانهای کردستان و گلستان در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها از همزیستی مسالمت آمیز و وحدت عملی بین پیروان مذاهب مختلف اسلامی خبر دادند

تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۳
“ایرج رمضانی” مسئول غرفه استان گلستان در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها در گفتگو با خبرنگار تقریب(تنا) با اشاره به رسانه های شرکت کننده این استان در نمایشگاه امسال گفت: در استان گلستان ۸۱ رسانه وجود دارد که از این تعداد ۱۴ پایگاه خبری و مابقی نشریه های مکتوب هستند.
 
وی افزود: ۵ الی ۶ رسانه از جمله نشریه “فراغی” مطالب خود را بیشتر با رویکرد اهل سنت ارائه می دهند و نشریات استان گلستان به زبانهای فارسی و ترکمن ارائه می شود.
 
وی در ادامه با اشاره وجود حوزه های گسترده اهل سنت در این استان بیان داشت: وجود علما و ائمه جماعات استان که بر مسئله وحدت اسلامی تاکید دارند، می تواند نقش مهمی در تقریب مذاهب و جلوگیری از اختلافات مذهبی ایفا کند.
 
“فرزاد مویدی” متصدی غرفه استان کردستان در نمایشگاه نیز در گفتگو با تقریب به همگرایی بین مسلمانان شیعه و سنی این استان اشاره کرد و گفت: به رغم وجود شبکه های بسیار تکفیری که در راستای تفرقه افکنی میان مذاهب اسلامی فعالیت می کنند، شیعه و سنی در کنار یکدیگر برادرانه و متحد زندگی می کنند و شاهد همزیستی مسالمت آمیز مذاهب مختلف اسلامی در این استان هستیم.
 
وی افزود: نمونه بارز وحدت در کردستان را در مراسم عزاداری عاشورای امسال شاهد بودیم که پیروان شیعه و سنی در کنار یکدیگر این مراسم را برگزار کردند.
 
وی همچنین با اشاره به حضور دهها نشریه این استان در نمایشگاه امسال گفت: نشریات ارائه شده این استان به دو زبان فراسی و کردی منتشر می شود.
 
 
Share/Save/Bookmark

شناسه خبر : 4269

این خبر رو هم ببینید

انتقاد ماموستا قادری از کشته شدن یک کولبر در نوسود

 امام جمعه پاوه عنوان کرد: مرز در هر کشوری حدود و استقلال است؛ اما در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 1 =