خانه / سیاسی / درگیری خونین کماندوهای ترکیه با هواداران پ.ک.ک  

درگیری خونین کماندوهای ترکیه با هواداران پ.ک.ک  

مسدود نمودن مسیر مواصلاتی لیجه و حمله ی کماندوهای ترکیه به هواداران پ.ک.ک، موجب تنش و درگیری شد و به کشته وزخمی شدن ۸نفر انجامید.
 

مسیر مواصلاتی لیجه – بینگُل در استان کردنشین دیاربکر از دو هفته پیش توسط هواداران پ.ک.ک مسدود شده و مردان و زنان معترض به ساخت پایگاه ها و پاسگاه ها ینظامی جدید ترکیه، با چادر زدن در کنار جاده و حفر کانال، مانع از ترددد خودرو و مسافرین در این مسیر شده بودند. سرانجام بعدازظهر دیروز گروه های کماندویی ژاندارمری و پلیس ضدشورش ترکیه به این منطقه اعزام شدند و درگیری بین آنان و هواداران پ.ک.ک آغاز شد. این درگیری ها در نخستین ساعات بامداد دیشب منجر به کشته شدن ۲ نفر از غیرنظامیان کُرد و مجروح شدن ۶ شهروند دیگر شد.
رمضان باران ۲۳ ساله و عبدالباقی آک دمیر ۵۰ ساله، دو شهروند کُرد دیاربکری بودند که دیشب در این درگیری ها کشته شده و اجساد آنان به پزشکی قانونی دیاربکر منتقل شد. گروه های هوادار پ.ک.ک دیشب در برابر پزشکی قانونی دیاربکر اجتماع کرده و با شکستن شیشه های این ساختمان، اعتراضات خود را به نیروهای نظامی ترکیه اعلام کردند.
از دیگر سو، در استان کُردنشین دزسیم و در منطقه ی اُواجیک نیز شب گذشته گروهی از افراد شاخه ی نظامی پ.ک.ک به یکی از پایگاه های نظامی حمله ور شده و به سوی آن تیراندازی کردند. تبادل آتش ۱۵ دقیقه ای بین نیروهای پ.ک.ک و نظامیان ترکیه، منجر به تلفات جانی نشد.
منبع: آژانس خبری- تحلیلی زریان
 

شناسه خبر : 19229

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =