درگیری شدید داعش با YPG در سری کانی

آژانس خبری- تحلیلی کرد نور ؛ نیروهای داعش در دو روز اخیر حملات گسترده ای را در منطقه سری کانی علیه کردها آغاز کرده اند. خبرگزاری های مختلف از تلفان زیاد نیروهای کرد خبر می دهند و داعش اعلام کرده است تپه استراتژیکی را در 5 کیلومتری تل شعیر از کنترل نیروهای کرد خارج کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از ملیت، بر اساس اخبار منتشر شده، نیروهای دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در حمله ای گسترده به منطقه “سرکانی” سوریه در نزدیکی مرز جیلان پینار استان شانلی اروفا وارد درگیری بسیار شدیدی با نیروهای YPG، شده اند. این درگیری های به قدری شدید است که نیروهای کمکی YPG از مناطق قامشلو و عامودا به محل درگیری اعزام شده است.
نهاد نظارت بر حقوق بشر سوریه در اظهار نظری عنوان کرده است در این درگیری ها ده ها نفر از هر دو طرف کشته شده اند. در نتیجه این درگیری ها تقریبا تمام غیر نظامیان قامشلو، محل زندگی خود را ترک کرده اند. یکی از فرماندهان PYD نیز اخبار منتشر شده در خصوص این درگیری را تایید کرده است.
منطقه سری کانی از مناطق وابسته به حسکه سوریه است که از سال 2013 شاهد درگیری های شدید میان نیروهای کرد و دولت اسلامی عراق و شام (داعش) بوده است، این منطقه اکنون تحت کنترل نیروهای PYD قرار دارد.
بر اساس اخبار منتشر شده امروز صبح نیروهای داعش از روستای “تل شعیر” در نزدیکی مرز جیلان پینار ترکیه به این منطقه حمله کرده اند. درگیری ها که تا کنون ادامه دارد و تعداد زیادی کشته و زخمی از نیروهای YPG به جا گذاشته است. نیروهای داعش در 5 کیلومتری روستای تل شعیر، تپه ای استراتژیکی را از کنترل نیروهای YPG خارج کرده و آن جا را به اشغال خود درآورده اند اما مقاومت نیروهای کرد همچنان ادامه دارد.
منابع محلی گزارش کرده اند که داعش لحظه به لحظه به سری کانی نزدیک می شود. خبرها حاکی از آن است که بیش از 45 مبارز کرد در این منطقه کشته شده اند و تلفات رو به افزایش است.
لازم به ذکر است که وزیر دفاع کانتون جزیره در مصاحبه با خبرگزاری کردپرس کشته شدن 45 عضو YPG را در درگیری های سری کانی تکذیب کرد و افزود: درگیری های شدیدی وجود دارد اما کشته شدن این تعداد نیروی کرد را در یک منطقه تکذیب می کنم.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *