خانه / فرهنگی / در اختتامیه همایش فرهنگ عامه کردی انجام شد رونمایی از نامگذاری خیابانی در سنندج به نام حق‌شناس

در اختتامیه همایش فرهنگ عامه کردی انجام شد رونمایی از نامگذاری خیابانی در سنندج به نام حق‌شناس

در اختتامیه همایش فرهنگ و ادبیات عامه با نگاهی به آثار محی‌الدین حق شناس از تابلویی که برای نامگذاری یکی از خیابان‌های سنندج با نام محی‌الدین حق شناس تهیه شده بود رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، در اختتامیه همایش فرهنگ و ادبیات عامه با نگاهی به آثار محی‌الدین حق شناس از تابلویی که برای نامگذاری یکی از خیابان‌های سنندج با نام محی‌الدین حق شناس تهیه شده بود رونمایی شد.
 
این تابلو توسط شورای شهر سنندج و در راستای نامگذاری خیابانی در میدان گوزه به‌شان سنندج برای ماندگاری نام محی‌الدین حق شناس و قدردانی از تلاش‌هایش در زمینه ادبیات و فرهنگ کردی تهیه شده بود.
 
رئیس شورای اسلامی شهر سنندج در این زمینه گفت: این تابلو روز جمعه ١٦ اسفند ماه در میدان گوزه به شان با حضور شهروندان سنندجی و در مراسمی نصب خواهد شد.
 
سیدانور رشیدی اظهار کرد: کمیسیون فرهنگی شورای شهر سنندج برنامه‌ریزی‌هایی را صورت داده تا در راستای قدردانی از تلاش های ادیبان، بزرگان و مفاخر کردستان که در قید حیات هستند و یا چشم از جهان فرو بسته‌اند همایش‌هایی را برگزار کند.
 
وی افزود: نامگذاری مبادین و خیابان‌های شهر ها با نام ادیبان و بزرگان راه‌کاری مناسب برای ماندگار نام و شهرت آنها در گذر تاریخ و حفظ دستاوردهای ارزشمندشان برای نسل‌های بعدی است.
 
رئیس شورای اسلامی شهر سنندج با قدر دانی از فعالیت‌های فرهنگی موسسات و انجمن‌های مردمی سنندج گفت: برنامه های فرهنگی اجرا شده و این اسفند فرهنگی که برای کردستان رقم خورد نوبد دهنده بهاری خوب و سرشار از فرهنگ و ادب و هنر برای کردستان است.
 
وی با اشاره به رویکرد فرهنگی شورای اسلامی دور چهارم شهر سنندج به دلیل حضور دانشگاهیان و فرهنگیان، در این شورا اظهار امیدواری کرد که در سال آینده برنامه‌های فرهنگی مطلوب‌تر و بهتری را به مردم فرهنگ دوست کردستان ارائه داده و از طریق گسترش روابط و تعامل فرهنگی با اقلیم کردستان در این زمینه گام های مثبتی برداشته شود.
 
رشیدی گفت: خوشبختانه دریچه‌های فرهنگی بسیاری در کردستان باز شده و این امر افق درخشانی را برای فرهنگ و توسعه این دیار  نوید می‌دهد.
 

شناسه خبر : 5053

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هشت =