در اقدامی خداپسندانه زوج جوان سقزی هزینه ازدواج خود را به سرای سالمندان اهدا کردند

یک زوج جوان سقزی در آغازین روز زندگی خود، هزینه ازدواجشان را به سرای سالمندان مهر سقز اهدا کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، این زوج جوان سقزی در آغاز زندگی مشترک خود، با حضور در میان سالمندان مرکز نگهداری سرای سالمندان این شهر، هزینه ازدواج خود را به این مرکز اهدا کردند.
آنان در مراسمی که به همین مناسبت ترتیب داده شده بود و با استقبال بسیار گسترده همشهریان سقزی نیز مواجه گشت، به جای برگزاری مراسم پر خرج عروسی، در اقدامی خدا پسندانه با حضور در میان سالمندان و تقسیم شادی خود با این قشر، هزینه این مراسم را به این مرکز اهدا کردند.
پژمان عبدالله‌نژاد که به همراه نوعروس خود در این مراسم حضور یافته بودند، هدف از این اقدام را ترویج حس نوعدوستی اعلام کرد و گفت: ما باید همواره در صدد مشکل‌گشایی باشیم و در زمینه خدمت به همنوعان نیازمند تلاش کنیم.
وی در ادامه گفت: این تصمیم را ما با مشورت خانواده گرفتیم که به جای خرج زیاد در برگزاری مراسم عروسی، هزینه آن را در خدمت سالمندان مرکز نگهداری سرای سالمندان مهر سقز باشیم.
عبدالله‌نژاد از همکاری خوب مسئولان سرای سالمندان مهر سقز به ویژه آقای علیرضا سیاه‌بانی که در برگزاری این مراسم آنان را همکاری کردند، تقدیر کرد.
مدیرعامل سرای سالمندان مهر سقز هم در حاشیه برگزاری این مراسم اظهارداشت: اقدام این زوج جوان ما را برای خدمت بیشتر به همنوعان خود دلگرم تر خواهد کرد.
وی اظهار امیدواری کرد: اقدام این زوج جوان مشوقی برای سایر جوانان باشد تا آنان نیز در این راستا که از سفارشات دین اسلام است حرکت کنند.
علیرضا سیاه‌بانی، در تشریح اقدامات و نحوه فعالیت این مرکز گفت: مرکز سرای سالمندان مهر شهرستان سقز به صورت هیئت امنایی و با پشتیبانی و کمک خیران اداره می‌شود.
وی هزینه‌های هر ماه این مرکز را بالغ بر 300 میلیون ریال برآورد کرد و افزود: از این مبلغ 120 میلیون ریال آن توسط سازمان بهزیستی و بقیه توسط خیران شهرستان پرداخت می‌شود.
مدیرعامل سرای سالمندان مهر سقز تصریح کرد: در حال حاضر52 نفر سالمند زن و مرد در این مرکز نگهداری می‌شوند و از سوی تعداد 30 نفر پرسنل شامل پزشک، پرستار و مراقب بیمار به آنان خدمات رسانی می‌شود.
وی گفت: این مرکز در زمینی به مساحت 5 هزار متر و با 150 متر زیربنای مفید در بخش های، اداری،‌ فیزیوتراپی، کاردرمانی، داروخانه احداث شده است.
گفتنی است در این مراسم که در بخشی از پارک مولوی کُرد سقز برگزار شد، تعداد زیادی از همشهریان سقزی و خانواده این داماد و عروس نیز حضور داشتند.

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *