خانه / سیاسی / در جریان سفر به لندن صورت گرفت؛ دیدارهای وزیر امور خارجه در آخرین روز سفر به انگلیس

در جریان سفر به لندن صورت گرفت؛ دیدارهای وزیر امور خارجه در آخرین روز سفر به انگلیس

وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت درکنفرانس بین‌المللی کمک به سوریه به لندن سفر کرده بود در آخرین روزسفر خود با وزیر خزانه داری،مشاور امنیت ملی،رهبر حزب کارگر و فعالان اقتصادی دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که روز چهارشنبه در صدر هیاتی برای حضور در کنفرانس بین‌المللی کمک به مردم سوریه به لندن سفر کرد، روز جمعه و در آخرین روز حضور در لندن چند نشست و ملاقات را در دستور کار خود داشت.
گفتگو با وزیر خزانه داری انگلیس
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با جورج اوزبورن وزیر خزانه داری انگلیس ضمن اشاره به اجرایی شدن برجام و عمل کشورمان به تعهدات خود خواستار حل و فصل برخی مشکلات در زمینه توسعه همکاری های  اقتصادی، بانکی و مالی بین دو کشور شد.
اوزبورن نیز ضمن تایید ضرورت حل و فصل مشکلات تاکید کرد انگلیس کاملا به تعهدات خود در خصوص اجرای برجام عمل و از تمام ابزارهای لازم در این راستا استفاده می کند. وی همچنین از اقدامات انجام پذیرفته برای حل و فصل مشکلات بانک های ایرانی مستقر در لندن خبر داد.
حضور در نشست مشترک دو اندیشکده مطالعات سیاست خارجی انگلیس
وزیر امور خارجه كشورمان که برای شركت در كنفرانس سوریه به لندن سفر كرده بود روز گذشته در نشست مشترك اعضای اندیشكده های شورای اروپایی روابط خارجی و موسسه خدمات متحد سلطنتی حضور یافت. ظریف در این جلسه به تشریح نقطه نظرات و دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران در زمینه مسایل سیاست خارجی و تحولات منطقه ای پرداخت.
رایزنی با مشاور امنیت ملی انگلیس   علاوه براین  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه روز گذشته با مارك لایل گرانت مشاور امنیت ملی انگلیس در محل دفتر نخست وزیری این کشور دیدار کرد. در این دیدار طرفین در خصوص مسایل  دوجانبه و منطقه ای گفتگو کردند.   دیدار با رهبر حزب كارگر انگلیس
محمد جواد ظریف روز گذشته همچنین با جرمی كوربین رهبر حزب كارگر انگلیس دیدار کرد. در این ملاقات طرفین پیرامون مناسبات فیمابین دو كشور و توسعه همكاری های پارلمانی گفتگو و تبادل نظر کردند.
نشست با مدیران شركت ها و فعالان اقتصادی در لندن
وزیر امور خارجه کشورمان علاوه بر این در ضیافت وزیر مشاور تجارت و سرمایه گذاری انگلیس و نماینده تجاری این كشور برای ایران كه با حضور تعدادی از مدیران شركت های انگلیسی و اروپایی شرکت کرد.
وی ضمن تشریح آخرین وضعیت اجرای برجام و عمل طرفین به تعهدات خود، زمینه های توسعه همکاری های فیمابین را تشریح و خواستار حضور این شرکت ها در بازار فن آوری و سرمایه گذاری کشورمان شد.
در این دیدار به سؤالات مدیران شركت هائی همچون رولزرویس، ایرباس، شل، بی واتر و…. در خصوص زمینه های همكاری های اقتصادی با كشورمان پاسخ های مقتضی ارائه شد.

شناسهٔ خبر: ۳۰۴۲۷۹۲ – شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ – ۰۹:۳۳
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14283

این خبر رو هم ببینید

وظیفه خطیر نمایندگان کردستانی در آستانه تشکیل دولت/محمد هادیفر

در چهار دهه گذشته هر چهارسال یک انتخابات ریاست جمهوری و هر هشت سال یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + نوزده =