خانه / اجتماعی / در جریان طرح بسیج سلامت نوروز صورت گرفت؛ کشف بیش از ۳ تن مواد غذایی فاسد در قروه

در جریان طرح بسیج سلامت نوروز صورت گرفت؛ کشف بیش از ۳ تن مواد غذایی فاسد در قروه

قروه- بیش از سه تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته توسط کارشناسان بهداشت محیط شهرستان قروه در طرح بسیج سلامت نوروز کشف و ضبط شد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان قروه در گفتگو با خبرنگار مهر، از کشف ۳ تن و ۳۰۰ کیلو مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در طرح بسیج سلامت نوروز در قالب ۸۰۰ مورد بازدید و گشت مشترک از مراکز تهیه و توزیع غذا و اماکن عمومی خبر داد.
حمید خوشنواز با بیان اینکه این طرح همزمان با سراسر کشور از اول اسفند سال جاری آغاز و تا پانزدهم فروردین ۹۶ ادامه خواهد داشت، افزود: در این مدت ۴۵ روزه مراکز حساس از جمله مراکز تهیه و توزیع غذا در قالب اکیپ های مشترک تا سه بار مورد بازدید قرار می گیرند.
به گفته وی در بازرسی های صورت گرفته تا کنون ۲۰ پرونده تخلف به مراجع غذایی معرفی شده و همچنین ۲۳ مورد نمونه برداری غذایی با شناسایی ۵ مورد آلودگی و برخورد با متخلفان صورت گرفته است.
خوشنواز همچنین از آزمایش میکروبی ۶۰ نمونه آب بدون مشکل خبر داد و تصریح کرد: هم اکنون سامانه پیغام گیر تلفنی ۱۹۰ آماده دریافت شکایات مردمی در خصوص تخلفات بهداشتی، غذایی، دارویی و … می باشد لذا مردم می توانند در تمام ساعات شبانه روز موارد مشکوک و یا تخلف حتمی را گزارش دهند.
وی با اشاره به اینکه پس از دریافت شکایات مردمی کارشناسان بهداشت محیط باید در کمتر از سه روز جهت پیگیری موارد اعلام شده اقدام کنند، یادآور شد: در مدت اجرای طرح تاکنون ۱۲ مورد شکایت مردمی در سامانه به ثبت رسیده و مورد بررسی قرار گرفته و باید دانست که در این راستا همکاری مردم کمک بسیاری بزرگی می تواند باشد.
خوشنواز همچنین از اجرای اپلیکیشن سامانه اطلاع رسانی رستوران ها بر روی گوشی های موبایل خبر داد و راهبرد این نرم افزار را برای اطلاع از آخرین وضعیت بازدید رستوران ها عنوان کرد.

شناسهٔ خبر: ۳۹۲۵۴۲۲ – سه‌شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ – ۰۹:۰۵

شناسه خبر : 6329

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =