در حال بروز رسانی/ دوازدهمین روز بحران عراق نماینده عراقی: موصل را سعودی‌ها اشغال کرده‌اند

دوازده روز از بحران عراق گذشت و هر روز که می‌گذرد شخصیت‌های عراقی بیشتر بر نقش عربستان در حمایت از داعش تأکید می‌کنند و از طرفی دیگر فشارها برای حذف نخست‌وزیر عراق به بهانه «داعش» بیشتر می‌شود

دوازده روز از بحران عراق گذشت و هر روز که می‌گذرد شخصیت‌های عراقی بیشتر بر نقش عربستان در حمایت از داعش تأکید می‌کنند و از طرفی دیگر فشارها برای حذف نخست‌وزیر عراق به بهانه «داعش» بیشتر می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس، بحران امنیتی در عراق امروز شنبه وارد روز دوازدهم شد حال آنکه «گفت‌وگوی رئیس جمهور روسیه با نخست‌وزیر عراق»، «تهدید نمایندگان عراقی به قطع رابطه با آمریکا»، و «دیدارهای پشت پرده رئیس جمهور آمریکا با مخالفان بغداد برای برکناری مالکی» از مهم‌ترین اخبار روز یادزدهم بود.
گزارش‌های خبری نشان می‌دهد همان کشورهایی که از «داعش» در سوریه حمایت می‌کردند تا «بشار اسد» رئیس جمهور آن را ساقط کنند، پس از ناکامی، اکنون همان «داعش» را در عراق حمایت می‌کنند تا «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق را برکنار کنند.
 
* * * * *
8:04 رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا آمریکا: رهبران عراق از آمریکا رسماً درخواست نکنند، حمله هوایی علیه داعش صورت نمی‌گیرد.
رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا آمریکا تأکید کرد که اگر تمامی رهبران گروههای قومی و مذهبی و اقلیت‌های عراق از آمریکا رسماً درخواست حمایت نظامی نکنند، آمریکا در عراق برای مبارزه با داعش اقدام نظامی انجام نمی‌دهد.
 
3:43 اوباما: مقامات عراقی باید راهکاری سیاسی برای بحران این کشور بیابند
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ با شبکه سی‌ان‌ان تصریح کرده است که مقامات عراقی باید برای پایان دادن به درگیری‌ها در این کشور، راهکاری سیاسی بیابند.
 
00:54   داعش در موصل از مسیحی‌ها جزیه می‌گیرد
           کمیساریای عالی حقوق بشر در عراق اعلام کرد اقدام گروهک داعش در جزیه گرفتن از مسیحیان موصل، با هدف کوچاندن آنان انجام می‌شود. این نهاد عراقی از دولت و جامعه بین‌الملل خواست هر چه زودتر مانع این امر بشوند.
 
00:43  بحران عراق در رأس موضوعات مورد بحث در دیدار شاه عربستان سعودی با رئیس جمهور مصر
 
          یک منبع در ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که بحران عراق یکی از مهم‌ترین موضوعات در دیدار ملک عبدالله با عبدالفتاح السیسی در قاهره است.
 
00:05  موصل را سعودی‌ها اشغال کرده‌اند
          «حنان الفتلاوی» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف «دولت قانون» (به ریاست نوری المالکی نخست‌وزیر عراق)، ائتلاف «متحدون» (به ریاست اسامه النجیفی رئیس پارلمان عراق) را به خودداری از دفاع از عربستان فرا خواند و گفت:
عربستان حامی اول تروریسم شده است و اکنون «سعودی‌ها و افغان‌ها» موصل را اشغال کرده‌اند. به جای دلسوزی و دفاع از عربستان، از موصل دفاع کنید.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *