خانه / سیاسی / در خطبه‌های نماز جمعه عنوان شد درخواست امام جمعه سنندج از مردم برای کمک به آوارگان کردستان عراق

در خطبه‌های نماز جمعه عنوان شد درخواست امام جمعه سنندج از مردم برای کمک به آوارگان کردستان عراق

امام جمعه سنندج با اشاره به جمع‌آوری کمک برای مردم آواره اقلیم کردستان از سوی جمعیت هلال احمر گفت:‌ مردم نوع‌دوست و خیر استان با اهدای کمک به مردم مظلوم ضمن اعلام همدردی با این مسلمانان بخشی از مشکلات آن‌ها را مرتفع کنند.
 

 
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران سنندجی با اشاره به خاک و خون کشیدن مسلمانان بی‌گناه در غزه از سوی دشمنان اسلام گفت: هرکس به شرایط و وضعیت امروز مسلمانان غزه تاسف نخورد و برای آن‌ها ناراحت نشود نشانه ضعیف بودن ایمان آن فرد است.
وی ادامه داد: آنچه امروز در کشورهای مسلمان همچون عراق به نام اسلام به دست استکبار در حال به وقوع پیوستن است، دل هر انسان مسلمان و آزاده‌ای را می‌آزارد.
امام جمعه سنندج با بیان این‌که دشمنی دشمنان اسلام با این دین الهی هیچ وقت تمامی ندارد، عنوان کرد: دشمنان قصی‌القلب دین اسلام هیچ زمانی از اجرای توطئه علیه این دین الهی غافل نمی‌شوند و هر بار به روشی با مسلمانان به مقابله می‌پردازئد.
ماموستا خدایی خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام تا زمانی که توان نظامی خود را کافی بدانند با جنگ فیزیکی به مقابله با اسلام می‌آیند و هنگامی که توان خود را در این زمینه در مقابل کشورهای مسلمان کم ببینند جنگ نرم و هجمه‌های دیگر را برای ضربه زدن به اسلام تعریف و اجرا می‌کنند.
وی ترویج و توسعه موادمخدر در بین جوانان را از هجمه‌های نرم دشمنان برشمرد و افزود: دشمنان سعی دارند با سوق دادن جامعه به سمت اعتیاد ملت ما را از مسیر رشد و توسعه دور کنند.
امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام سعی دارند با ترویج مواد مخدر در بین مسلمانان ارزش‌های دینی را از آن‌ها گرفته و با این روش بر آن‌ها سلطه پیدا کنند و خواسته‌های نامشروع خود را جامه‌عمل بپوشانند.
به گفته ماموستا خدایی، اعتیاد از جمله بلاهای خانمانسوزی است که به هر خانه و جامعه‌ای ورود پیدا کند بنیان و پایه‌های آن را ویران می‌کند.
امام جمعه سنندج در ادامه تمسک بر قرآن و بهره‌گیری از راهنمایی‌ها و دستورات این کتاب اسلامی را بهترین مسیر برای رسیدن انسان به سعادت دنیا و آخرت دانست و افزود: خداوند تبارک و تعالی به مسلمانان دستور داده برای انجام هر کاری به قرآن و راهنمایی‌های آن رجوع کنند.
ماموستا خدایی خاطرنشان کرد: خداوند تبارک و تعالی در آیات مختلف قرآن به مسلمانان و انسان‌ها دستور داده است که به دنبال آرزوهای نفسانی نروند و تمام حرکات‌شان براساس دستورات قرآن باشد.
وی افزود: با تدبر در این آیات به خوبی می‌توان درک کرد که همه انسان‌ها برای این‌که مسیر سعادت دنیا و آخرت را بپیمایند باید آرزوها و امیال خود را مطابق دستورات دین اسلام و قرآن ترسیم کنند.
امام جمعه سنندج تصریح کرد: اگر امروزه می‌بینیم در برخی از کشورهای مسلمان عده‌ای کم بر عده‌ای زیاد با تجهیزات فراوان پیروز می‌شود نشانه امداد غیبی است و این‌که دست خدا با مسلمانان است.
وی در پایان با اشاره به جمع‌آوری کمک برای مردم آواره اقلیم کردستان از سوی جمعیت هلال احمر و سازمان‌های مردم نهاد از این حرکت به عنوان اقدامی نوع‌دوستانه و خیرخواهانه نام برد و اظهار کرد:‌ مردم نوع‌دوست و خیر استان با اهدای کمک به این مردم مظلوم ضمن اعلام همدردی با این مسلمانان بخشی از مشکلات آن‌ها را مرتفع کنند.

شناسه خبر : 18343

این خبر رو هم ببینید

شوراهای اسلامی شهر وروستا ازشعار تا عمل شورا مُرده متولد شد/ محمدهادیفر

سرویس ایران- شوراها با پشتیبانی فرهنگی و تاریخی در سال ۱۳۷۷ در صحنه جامعه ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هفت =