خانه / سیاسی / در دو حوزه انتخابیه کردستان: ۲۵درصدرای دهندگان مرحله دوم انتخابات درهفتم اسفند رای نداده بودند

در دو حوزه انتخابیه کردستان: ۲۵درصدرای دهندگان مرحله دوم انتخابات درهفتم اسفند رای نداده بودند

سنندج- رییس ستاد انتخابات کردستان عنوان کرد: ۲۵ درصد رای دهندگان مرحله دوم انتخابات در دوحوزه انتخابیه استان، در مرحله نخست این دوره از انتخابات مجلس رای نداده بودند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر امروز شنبه در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سنندج گفت: از تمامی خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات استان بابت اینکه توفیق ارائه آمار و اطلاعات را به صورت مستقیم به آنها را در روز گذشته نداشته ام،عذرخواهی می کنم ولی به صورت مستمر اطلاعیه های ستاد و موارد ضروری را در اختیار اصحاب رسانه استان قرار می دادیم.
وی با بیان اینکه در مرحله دوم این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی تمام شعب اخذ رای در دو حوزه انتخابیه استان مجهز به تجهیزات احراز هویت شدند، عنوان کرد: امیدواریم در انتخابات آینده هم تمامی شعبه های اخذ رای به این تجهیزات مجهز شوند و زمینه الکترونیکی برگزار کردن تمامی فرآیند انتخابات در استان ها فراهم شود.
وی اظهارداشت: در مرحله دوم انتخابات دردو حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره، کامیاران و مریوان و سروآباد ۹۸ درصد پوشش مخابراتی را داشتیم و این درحالی بود که ما برآورد ۸۳ درصد پوشش مخابراتی را در این حوزه ها کرده بودیم.
 رییس ستاد انتخابات کردستان اعلام کرد: ۳۴ هزار و ۳۵۷ نفر به عبارتی معادل ۲۵ درصد  کسانی که درمرحله دوم انتخابات در دو حوزه انتخابیه استان شرکت کردند شامل افرادی بودند که در مرحله نخست این دوره از انتخابات مجلس شرکت نکرده بودند.
آشناگر ادامه داد: از میزان آمار مذکور ۲۱ هزار و ۱۱۴ نفر مربوط به حوزه سنندج، دیواندره و کامیاران و ۱۳ هزار و ۲۴۳ نفر هم مربوط به حوزه مریوان و سروآباد است.
وی تعداد رای اولی ها درمرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس در دو حوزه انتخابیه استان را بیش از ۲ هزار نفر ذکر کرد و گفت: در مرحله اول انتخابات مجلس تعداد واجدین شرایط رای دادن در حوزه سنندج، دیواندره و کامیاراتن ۵۰۵ هزار و ۳۶۷ نفر بود که در مرحله دوم این میزان به ۵۰۷ هزار و ۱۵۸ نفر افزایش یافت.
وی تعداد واجدین شرایط رای دادن در حوزه مریوان وسروآباد در مرحله نخست را ۱۶۳ هزار و ۴۴۷ نفر ذکر کرد و افزود: این تعداد در مرحله دوم ۱۶۴ هزار و ۱۴۸ نفر بوده است.
رییس ستاد انتخابات کردستان تعداد برگه های تعرفه مصرف شده را ۱۳۶ هزار و ۹۳۰ برگ رای خواند و بیان کرد: تعداد آرای داخل صندوق در دو حوزه انتخابیه استان ۱۳۶ هزار و ۵۴۲ رای بوده است.
آشناگر اضافه کرد: تعداد آراء باطله غیر ماخوذه ۵۷ برگ رای، تعداد آراء باطله ماخوذه ۵ هزار و ۵۶۸ برگ رای و تعداد آراء صحیح ۱۳۰ هزار و ۹۱۷ رای بوده است.
وی تعداد کل برگه های رای ماخوذه ۱۳۶ هزار و ۴۸۹ رای ذکر کرد و گفت: در حوزه سنندج، دیواندره و کامیاران سید احسن علوی در مرحله نخست انتخابات ۴۸ هزار و ۶۹۵ رای و در مرحله دوم ۴۳ هزار و ۴۹۹ رای کسب کرد و راهی مجلس شد.
وی ادامه داد: در همین حوزه سالار مرادی در مرحله اول ۲۵ هزار و ۴۶۹ رای و در مرحله دوم ۳۶ هزار و ۳۷۳ رای را بدست آورد.
رییس ستاد انتخابات کردستان تعداد آرای مرحله نخست منصور مرادی در حوزه مریوان و سروآباد را ۱۵ هزا رو ۸۱۵ رای خواند و اظهارداشت: در مرحله دوم انتخابات منصور مرادی با کسب ۲۸ هزار و ۱۳۸ رای راهی بهارستان شد.
آشناگر بیان کرد: امیدکریمیان هم در مرحله اول انتخابات ۱۲ هزا رو ۸۱۹ رای و در مرحله دوم ۲۲ هزار و ۹۰۸ رای را کسب کرد.
وی میزان مشارکت مردم در دو حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره، کامیاران و مریوان و سروآباد را در مرحله دوم ۲۰.۳۳ درصد ذکر کرد و گفت: میزان مشارکت مردم نسبت به مرحله اول در این دو حوزه کاهش یافته است.

شناسهٔ خبر: ۳۶۱۲۵۹۶ – شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۱۳:۴۷
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13391

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =