خانه / سیاسی / در دیدار با معاون وزیر خارجه نروژ؛ ظریف: روابط فرهنگی و پارلمانی ایران و نروژ را گسترش دهیم

در دیدار با معاون وزیر خارجه نروژ؛ ظریف: روابط فرهنگی و پارلمانی ایران و نروژ را گسترش دهیم

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن رو به جلو توصیف کردن روابط ایران و نروژ در بخش های سیاسی و اقتصادی خواستار گسترش آن در بخش های دیگری همچون فرهنگی و پارلمانی شد.

استرومن، معاون وزیر امور خارجه نروژ بعد از ظهر امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص روابط دو جانبه و منطقه ای گفتگو و تبادل نظر کرد.
در این دیدار ظریف با اشاره به روابط کنونی دو کشور به فرصت های موجود برای توسعه همکاری ها بویژه در بخش هایی همچون نفت و گاز اشاره کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان ضمن رو به جلو توصیف کردن روابط دو کشور در بخش های سیاسی و اقتصادی خواستار گسترش آن در بخش های دیگری همچون فرهنگی و پارلمانی شد.
ظریف همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ترسیم یک نقشه راه به منظور گسترش همکاری های دو جانبه با نروژ با تاکید بر احترام متقابل را یادآور شد.  
در موضوعات منطقه ای، وزیر امور خارجه کشورمان از  تروریسم بویژه گروه داعش به عنوان عمده ترین تهدید منطقه ای یاد کرد و لزوم‌ مبارزه و همکاری برای دفع خطر تروریسم‌ و افراطی گری را یادآوری کرد.
معاون وزیر امور خارجه نروژ نیز با اشاره به تعهد اروپا برای اجرای توافق برجام افزود: اروپا از اجرای این توافق حمایت به عمل می آورد. وی در بخش دیگری از سخنان خود همکاری در بخش دریایی را از دیگر زمینه های مورد علاقه نروژ برای همکاری با کشورمان اعلام کرد.
 استرومن همچنین با اشاره به وجود بیش از سه میلیون تن از پناهندگان افغان در جمهوری اسلامی ایران از میزبانی و تلاشهای صورت گرفته از سوی کشورمان در قبال پناهندگان افغان تشکر و قدردانی به عمل کرد. وی تروریسم و افراط گرایی را از جمله معضلات و نگرانی های موجود در منطقه برشمرد و افزود منافع مشترکی در قبال مبارزه علیه گروه های تروریستی همچون داعش میان‌ما وجود دارد.

شناسهٔ خبر: ۳۹۷۳۶۹۹ – دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۱۸:۱۷

شناسه خبر : 11785

این خبر رو هم ببینید

بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تحریم ها معنی ندارد /ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در سخنانی که به مناسبت ۱۹ دی‌ماه سالروز قیام مردم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یک =