خانه / فرهنگی /   در راستای عمل به دستورات پیامبر عفو و مهربانی مادر سقزی قاتل فرزندش را از پای چوبه‌دار پایین آورد

  در راستای عمل به دستورات پیامبر عفو و مهربانی مادر سقزی قاتل فرزندش را از پای چوبه‌دار پایین آورد

مادر سقزی با حضور در زندان مرکزی سقز با انگیزه ادامه راه و روش سنت پیامبر عفو و مهربانی قاتل فرزندش را از پای چوبه‌دار پائین کشید.

به گزارش خبرگزاری کرد نور از سقز، ظهر امروز مادر داغدیده سقزی که تصمیم به خونخواهی فرزندش گرفته بود، قاتل فرزند جوانش را از مرگ حتمی نجات داد و به او زندگی دوباره‌ای بخشید.
فراست رعدی مادر دیاکو صالحی در حضور رئیس دادگستری، دادستان، تعدادی از مسئولین و معتمدین، پس از ۷ سال صبر و بردباری سرانجام امروز از خون پسرش گذشت و به قاتل رضایت داد.
وی درباره عفو قاتل فرزندش گفت: اول به خاطر رضای خدا و ادامه راه و روش سنت پیامبر(ص) که عفو و مهربانی است و سپس به خاطر پدر و مادر مقتول و تمام کسانی که برای جلب رضایت من تلاش کردند، از خون پسرم گذشتم.
این مادر رئوف سقزی اضافه کرد: خانواده قاتل، مسئولین زندان، امام جمعه، مددکاران، خیرین و بزرگان شهر سقز، افرادی از دادگستری و دادستانی همیشه می‌آمدند و طلب عفو برای قاتل را داشتند اما جواب من فقط نه بود که امروز به خاطر رضای خدا و آرامش روح پسرم و احترام به این بزرگان تصمیم به عفو گرفتم.
قاتل و مقتول هر دو سقزی هستند که در رمضان سال ۸۷ این حادثه دلخراش در یک درگیری لفظی برایشان پیش آمد.
رئیس دادگستری شهرستان سقز هم در این مراسم با تقدیر از این خانواده سقزی که در آستانه سال نو از خون فرزندشان گذشتند، گفت: بخشش از توصیه‌های دین مبین اسلام است و این خانواده با گذشت از حق خود، بار دیگر مهربانی را در جامعه اسلامی‌ ساری کردند.
بهادر اسدی در ادامه اظهار داشت: خانواده دیاکو صالحی با گذشت خود کار بزرگی کردند که در دین اسلام به آن همواره سفارش شده است.
وی افزود: گذشت از خون عزیزان همت بلند و سخاوت می‌خواهد که مادر داغدار دیاکو صالحی امروز آن را در راستای رضای خدا و در راستای قدردانی از تمام کسانی که در این جلب رضایت سهیم بودند به نمایش گذاشت و از قصاص فرزندش گذشت.
رئیس دادگستری شهرستان سقز از جوانان خواست از هرگونه نزاع و درگیری خودداری کنند تا خدای نکرده این حوادث تلخ که فردا دامنگیر خانواده‌هایشان می‌شود، اتفاق نیفتاد.
وی با بیان اینکه امسال در شهرستان سقز، این چهارمین بخشش اولیای دم از قصاص عزیزانشان است، که با همکاری مسئولین و معتمدین شهر سقز اتفاق افتاده است.

شناسه خبر : 4561

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =