خانه / سیاسی / در رای گیری یک موسسه آمریکایی؛ مردان هسته ای ایران چهارم جهان شدند

در رای گیری یک موسسه آمریکایی؛ مردان هسته ای ایران چهارم جهان شدند

اعضای تیم مذاکره کننده ایران و کشورهای ۱+۵ در رای گیری آنلاین موسسه آمریکایی «کنترل سلاح» در میان ۱۰ نامزدعنوان شخصیت سال ۲۰۱۴ با فاصله کمی از پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان چهارم شدند

زمان انتشار خبر: شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ – ۰۰:۴۵
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایرنا از موسسه «کنترل سلاح» یا (Arms Control)، این رای گیری فقط برای اعضای این موسسه که اغلب آمریکایی بودند امکان پذیر بود.
 
در این رای گیری آنلاین «الکساندر کمینت» سفیر استرالیا به سبب برنامه ریزی سومین کنفرانس بین المللی تاثیرات انسانی سلاح های هسته ای در هشتم ونهم دسامبر در وین که در آن ۱۵۸ کشور در قالب هیات های دولتی گرد هم آمدند، اول شد.
 
«احمد اوزومجو» مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) و «زیرگرید کاگ» رییس هیات مشترک این سازمان و سازمان ملل که بر امحای سلاح های شیمیایی سوریه نظارت داشتند و «پاپ فرانسیس» به خاطر تجدید نظر در موضع کلیسای کاتولیک نسبت به مساله هسته ای به ترتیب دوم و سوم شدند.
 
مذاکره کنندگان ایران و کشورهای ۱+۵ که به سبب گفت گوهای فشرده برای رفع حساسیت ها نسبت به برنامه هسته ای ایران از سوی موسسه «کنترل سلاح» یا (Arms Control) نامزد عنوان شخصیت سال ۲۰۱۴ شده بودند، با فاصله کمی از «پاپ فرانسیس» چهارم شدند.
 
موسسه غیردولتی «کنترل سلاح» که مقر آن در واشنگتن است از سال ۲۰۰۷ تاکنون افراد و موسساتی را که در هدایت و اقدام برای حل مساله سلاح های هسته ای فعال بوده اند، نامزد عنوان شخصیت سال کرده است.
 
انتخاب شخصیت سال از سوی این موسسه از طریق رای گیری در سایت این موسسه انجام شد و مخاطبان تا روز چهارشنبه ۱۷ دی برای انتخاب شخصیت سال فرصت داشتند. نتیجه این رای گیری امروز ۱۹ دی اعلام شد.
 
علاوه بر اعضای تیم های مذاکره کننده سیاسی و کارشناسی ایران و کشورهای ۱+۵ که صدر فهرست نامزدهای این موسسه است، «احمد اوزومجو» مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) و «زیرگرید کاگ» رییس هیات مشترک این سازمان و سازمان ملل که بر امحای سلاح های شیمیایی سوریه نظارت داشتند هم نامزد عنوان شخصیت سال بودند.
 
اعضای تیم بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی که بازرسی های فشرده ای از تاسیسات هسته ای ایران داشتند تا بر نحوه اجرای برنامه اقدام مشترک ژنو نظارت کنند، «الکساندر کمینت» سفیر استرالیایی به سبب برنامه ریزی سومین کنفرانس بین المللی تاثیرات انسانی سلاح های هسته ای در هشتم ونهم دسامبر در وین که در آن ۱۵۸ کشور در قالب هیات های دولتی گرد هم آمدند، سناتور «پاتریک لی» و سناتور «دایان فینس تین» آمریکایی، سازمان دیده بان حقوق بشر به سبب تحقیقات در مناطق بحرانی در زمینه نقض قوانین بین المللی در بکارگیری سلاح های شیمیایی، «پیت دکلرک»
 
سفیر هلند که کشورش هماهنگی و هدایت نشست جهانی امنیت هسته ای را در مارس سال ۲۰۱۴ به عهده داشت، «پاپ فرانسیس» به خاطر تجدید نظر در موضع کلیسای کاتولیک نسبت به مساله هسته ای، «سی. جی. چیورز» گزارشگر نیویورک تایمز به خاطر گزارش های تحقیقاتی و افشاگرانه خود نسبت به روش هایی که نیروهای امریکایی در خلع سلاح شیمیایی عراق به کار گرفته اند از دیگر نامزدهای شخصیت سال ۲۰۱۴ این موسسه آمریکایی هستند.

شناسه خبر : 16659

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 8 =