در شورای استانی امور ایرانیان خارج از کشور کردستان عنوان شد: خروج 32 فارغ‌التحصیل کردستانی از کشور در سال گذشته

رئیس شورای اسلامی کردستان گفت: طی سال گذشته 32 نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان در مقطع کارشناسی ارشد از این استان خارج شده‌اند که این یک معضل جدی به شمار می‌رود.
 

  
 
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، زهرا آوجیان پیش از ظهر امروز در جلسه شورای استانی امور ایرانیان خارج از کشور که در محل استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: باید سیاست‌های مناسب در راستای ارتقای وجهه و جایگاه ایرانیان اتخاذ شود.
وی افزود: سامانه ویژه ایرانیان خارج از کشور در استان باید راه‌اندازی شود تا ایرانیان خارج از کشور نسبت به سرمایه‌گذاری در کردستان ترغیب شوند.
وی گفت: طی سال گذشته 32 نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان در مقطع کارشناسی ارشد از این استان خارج شده‌اند که این یک معضل جدی به شمار می‌رود.
آوجیان خاطرنشان کرد: باید مسئله اصلی ما هم‌اندیشی و سپس رفع مشکلات باشد تا در گام‌های بعد بتوان از ظرفیت‌های لازم در ایرانیان خارج از کشور بهره گرفت.
به گفته وی، لازم است تقسیم کار در میان گروه‌ها و مدیریت هدفمند و برنامه محور وجود داشته باشد تا موفقیت مدنظر حاصل شود.
مدیرکل اداری مالی استانداری کردستان نیز در ادامه این جلسه گفت: می‌توان از سرمایه‌های معنوی علاوه بر سرمایه‌های مادی در حوزه ایرانیان خارج از کشور استفاده کرد.
منوچهر فخری افزود: موانع سرمایه‌گذاری در کردستان از طریق برگزاری همایش باید رصد و آسیب‌شناسی شود، ضمن آنکه نماینده ثابت دستگاه‌ها نیز باید در جلسات حضور داشته باشند.
رئیس دانشگاه کردستان در ادامه این جلسه اظهار کرد: باید از خانواده‌های معتمد در شهرستان‌ها و روستاهای استان و همچنین افراد دارای نفوذ به منظور برقراری ارتباط با ایرانیان خارج از کشور استفاده کرد.
جهانشیر امینی با بیان اینکه ظرفیت‌های استان باید تدوین شود، گفت: در سند آمایش استان افق‌ها تهیه و لذا لازم است کار به شکل سیستماتیک و پخته انجام بگیرد.
وی در پایان افزود: تمرکز باید بر روی کشورهایی باشد که تعداد بیشتری از کردستانی‌ها را در خود جای داده‌اند و در این راستا برگزاری جشنواره و همایش به منظور شناسایی ظرفیت‌ها ضروری است.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *