خانه / ورزشی / در نخستین روز از دهه مبارک فجر انجام شد؛ آغاز سومین جشنواره فرهنگی ورزشی دانشگاه پیام نورکردستان در سقز

در نخستین روز از دهه مبارک فجر انجام شد؛ آغاز سومین جشنواره فرهنگی ورزشی دانشگاه پیام نورکردستان در سقز

سنندج-سومین جشنواره فرهنگی ورزشی مراکز و واحدهای تابعه دانشگاه پیام نور استان کردستان همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر در مرکز سقز آغازشد.

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره فرهنگی ورزشی دانشگاه پیام نور استان کردستان به مدت یک هفته و در رشته های مختلف دانشجویان (آقایان و بانوان) و کارکنان در شهرستان سقز از شامگاه گذشته و همزمان با نخستین روز از دهه مبارک فجر آغازشد.
رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان در مراسم افتتاحیه این جشنواره با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به تحلیل بسترها و پایه های فکری، اجتماعی و سیاسی انقلاب پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی ایران توانست هژمونی و سلطه ابرقدرت های شرق و غرب را به چالش بکشاند و دیدگاه های جدیدی را در مناسبات منطقه ای و جهانی مطرح کند.
اسکندر مرادی به اقتدار و پیشرفت روزافزون کشور در زمینه های مختلف از جمله پیروزی در پرونده هسته ای و توافق پسابرجام تحت تدابیر مقام معظم رهبری و عقلانیت و توانمندی رئیس جمهور و تیم دیپلماسی کشور اشاره کرد واظهارداشت: مشارکت فعال و آگاهانه مردم در صحنه های مختلف ضامن تقویت اقتدار ملی است.
وی ادامه داد: مشارکت حداکثری در انتخابات ۷ اسفند دارای اهمیتی راهبردی و اساسی است، که لازمست تمامی آحاد جامعه از جمله دانشگاهیان نقش موثری برای تحقق این حماسه سیاسی ایفا نمایند.
وی به شکل گیری گفتمان توسعه و اعتماد به نیروهای متخصص و توانمند بومی در مدیریت‌های استانی و منطقه ای اشاره کرد و گفت: باید از این فرصت نهایت استفاده را برده و با نقش آفرینی مثبت به توسعه استان و کشور کمک کنیم، که دانشگاه پیام نور استان در این راستا برنامه های خوبی اجرا کند.
رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان برگزاری این جشنواره را فرصت مناسبی برای ایجاد نشاط و رقابت سالم بین دانشجویان و شکوفایی استعدادهای آنان ذکر کرد.
جشنواره های فرهنگی موجب پرورش اعتماد عمومی می شوند
معاون دانشگاه پیام نور استان کردستان هم در این مراسم ضمن بزرگداشت ایام الله دهه فجر، به رسالت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره های فرهنگی و ورزشی با رویکرد بومی و منطقه ای در پرورش سرمایه های اجتماعی و فرهنگی موثر است، که در این راستا برنامه های مناسبی را با همکاری مراکز و واحدهای تابعه اجرا خواهیم کرد.
پس از چند برنامه فرهنگی هنری از جمله موسیقی فولکلور و محلی در میان استقبال گسترده دانشجویان، مسابقات طناب کشی و هه لپرکه (رقص کردی) در سوله ورزشی مرکز سقز ویژه دانشجویان پسر آغازشد.

شناسهٔ خبر: ۳۰۳۹۸۴۹ – سه‌شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ – ۰۹:۵۲
 
 
 
 
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 10735

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =