در نخستین کارگروه سلامت استان کردستان عنوان شد: آب شرب سنندج عاری از هرگونه آلودگی  

مدیرکل محیط زیست کردستان گفت: آب شرب سنندج سالم و عاری از هرگونه آلودگی است.
 

 
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ناصح قادری ظهر امروز در نخستین کارگروه سلامت استان کردستان در سال‌‌جاری اظهار کرد: لازم است قضاوت درخصوص آلودگی به صورت کارشناسانه‌ای صورت پذیرد.
وی با بیان اینکه برخی سعی دارند با دامن‌زدن به برخی شایعات در خصوص آلودگی آب، امنیت روانی را از مردم بگیرند، خاطرنشان کرد: آب شرب سنندج سالم و عاری از هر گونه آلودگی است.
مدیرکل محیط زیست کردستان تاکید کرد: باید ساز و کاری تدوین شود تا افرادی که صلاحیت اظهار نظر را ندارند، با شایعه پراکنی خود موجب مشکلات دیگر نشوند.
وی افزود: از آب‌های ورودی رودخانه‌هایی که هنوز وارد مرحله تصفیه نشده‌اند، به صورت ماهانه نمونه برداری شده تا در صورت داشتن مشکل گزارش شود.
قادری با بیان اینکه وضعیت آب شرب سنندج مطلوب‌تر از حد مجاز بوده و این مهم به نوبه خود قابل تقدیر است، خاطرنشان کرد: این به معنی نبود هیچ گونه مشکلی نیست.
وی با اشاره به اینکه فاضلاب نایسر، ننله و دوشان مشکلات فراوانی دارند، گفت: لازم است توجه به وجود معضلات این نقاط به فراموشی سپرده نشود.
مدیرکل محیط زیست کردستان در ادامه با تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی تصریح کرد: متاسفانه سازمانی در کشور متولی جمع‌آوری لامپ‌های کم مصرف و پرمصرف نیست و توجه به این مهم از ضروریات جامعه به شمار می‌رود.
وی خاطر نشان کرد: با در نظر گرفتن یک انباری برای جمع آوری لامپ‌ها، سعی داریم تا مدیریت بیشتری بر بازیافت این پسماند‌ها داشته باشیم.
مدیرکل استاندارد کردستان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه در 20 نقطه از آب‌های سطح استان نمونه برداری صورت گرفته است، اظهار کرد: خوشبختانه آب شرب سنندج هیچ مشکلی نداشته و از استانداردهای لازم بهره‌مند است.
نجم‌الدین شیخ‌عطاری، افزود: در زمینه تامین آب شرب سالم، کردستان جزء استان‌های برتر کشور بود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه همه لامپ‌های کم مصرف مشمول استاندارد هستند، خاطرنشان کرد: لازم است تعویض لامپ‌ها با دستکش و در پلاستیک غیر قابل مصرف داخل زباله‌های شهری انداخته شود.
به گفته این مسئول در تولید لامپ‌های کم مصرف فاکتورهایی برای سلامتی افراد در نظر گرفته شده است.
مدیر کل استاندارد کردستان در پایان خاطرنشان کرد: اثر گذاری لامپ‌های کم مصرف از دیگر لامپ‌ها به مراتب خیلی کمتر بوده و در لامپ‌های کم مصرف ترکیب میزان نور به خوبی رعایت شده است.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *