خانه / سیاسی / در نشست خبری رئیس ستاد انتخابات کردستان اعلام شد راهیابی ۲ حوزه نمایندگی مجلس کردستان به دور دوم

در نشست خبری رئیس ستاد انتخابات کردستان اعلام شد راهیابی ۲ حوزه نمایندگی مجلس کردستان به دور دوم

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان با اعلام اینکه انتخاب نمایندگان مجلس در دو حوزه انتخابیه کردستان به دور دوم کشیده شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، علیرضا آشناگر امشب در نشست خبری با خبرنگاران در سنندج اظهار داشت: شمارش آرا در تمامی حوزه‌های انتخابیه استان کردستان به پایان رسیده است و انتخاب نمایندگان مجلس در دو حوزه سنندج، دیواندره و کامیاران و حوزه مریوان و سروآباد به دور دوم کشیده شد.
 
آشناگر در ادامه به رأی گیری و نمایندگان انتخاب شده در  حوزه‌های انتخابیه اشاره کرد و گفت: تعداد شعب آرا در حوزه قروه و دهگلان ۱۷۱ شعبه بود که ۱۰۲ هزار و ۴۳۱ برگه تعرفه در این شعب مصرف شده است.
 
به گفته وی، ۵ هزار و ۲۴۶ رأی باطله و در مجموع ۹۷ هزار و ۲۵ رأی صحیح در شعبات اخذ رای این شهرستان صندوق‌ها انداخته شده است.
 
آشناگر با بیان اینکه مجموع برگ‌های صحیح و باطله در قروه ۱۰۲ هزار و ۲۷۱ برگ بوده است، گفت: علی‌محمد مرادی با ۳۹ هزار و ۳۰۲ رأی و اختصاص ۴۰٫۵ درصد کل آرا به خود به عنوان نماینده مردم قروه و دهگلان به مجلس شورای اسلامی راه یافته است.
 
وی گفت: در حوزه انتخابیه بیجار تعداد هم ۴۸ هزار و ۶۵۴ رأی صحیح به ۱۰۸ شعبه اخذ رای انداخته شده است که حمدالله کریمی با کسب ۱۵ هزار و ۹۱۹ و اختصاص ۳۲ درصد از کل آرا به عنوان نماینده مردم این شهرستان به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافته است.
 
رئیس ستاد انتخابات استان کردستان در ادامه گفت: در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد نیز ۱۸۸ شعبه آرای مردم را جمع‌آوری کردند که ۹۰ هزار و ۴۹۳ برگ تعرفه در این تعداد شعبه در مریوان مصرف شد.
 
به گفته وی، تعداد آرای صحیح در این حوزه ۸۴ هزار و ۹۲۹ رأی بود که هیچکدام از نمایندگان نتوانستند حد نصاب ۲۵ درصد کل آرا را به‌دست آورند.
 
آشناگر تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار، منصور مرادی با ۱۸٫۶۲ درصد کل آرا و امید کریمیان نیز با ۱۵ درصد به دور دوم انتخابات راه پیدا کردند.
 
این خبر در حال بروزرسانی است….
 
انتهای پیام/۷۹۰۰۱/نæÈ 

شناسه خبر : 13981

این خبر رو هم ببینید

در مسیل یا در مسیرِ خدمت قرار گرفتن؟/ *شاهین فکور

در جوامع، مشاغل و حِرَف متعددی وجود دارند که به تناسب آموخته‌ها، مهارت و تخصص‌شان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 2 =