خانه / سیاسی / در نشست شورای اصولگرایان کردستان عنوان شد: نمایندگان مردم کردستان در راستای توسعه و اشتغال استان گام بردارند

در نشست شورای اصولگرایان کردستان عنوان شد: نمایندگان مردم کردستان در راستای توسعه و اشتغال استان گام بردارند

سنندج- قائم مقام ودبیر شورای همگرایی اصولگرایان ودبیرحزب ایران زمین درکردستان آمادگی جریان اصولگرادراستان رابرای کمک به نمایندگان مردم درمجلس اعلام وخواستارحرکت آنها در مسیرتوسعه استان شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلال اصغری و عباس حسین پناهی قائم مقام و دبیر شورای همگرایی اصولگرایان کردستان و سید خالد حسینی دبیرحزب ایران زمین در استان شامگاه جمعه در نشست خبری با تعدادی از خبرنگاران خبرگزاری های استان به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
در این نشست که بیش از دو ساعت به طول انجامید، بیشتر مباحث وسوالات خبرنگاران حول مطالب عنوان شده در نشست چندتن از اعضای شورای هماهنگی اصلاح طلبان با خبرنگاران که هفته گذشته تشکیل شد، بود.
قائم مقام شورای همگرایی اصولگرایان کردستان در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه مرحله دوم انتخابات همواره میزان مشارکت نسبت به مرحله اول کاهش پیدا می کند، گفت: فعالیت رسانه ها باعث شد که مردم حضور و مشارکت در مرحله دوم انتخابات داشته باشند.
جلال اصغری بیان کرد: علارغم بی اخلاقی هایی که در انتخابات شاهد بودیم، امیدوارهستیم رقابت ها جای خود را به رفاقت بدهند و تمامی نمایندگان مردم استان در مجلس در یک جهت و یک صدا در راستای خدمت به مردم گام بردارند.
وی عنوان کرد: مردم ما باردیگر ثابت کردند پایبند به اصول نظام وانقلاب هستند و هر لحظه نیاز به حضور آنها  در هر عرصه ای به ویژه انتخابات، باشد مشارکت می کنند و حال نمایندگان منتخب باید پاسخ مثبتی به این حضور مردمی بدهند و درراستای مسائل اقتصادی و سیاسی استان اقدامات اساسی انجام دهند.
وی با بیان اینکه همه به این مسئله که دولت یازدهم درکردستان ضعیف عمل کرده است، واقف اند، بیان کرد: در سفر رییس جمهور به کردستان مردم نشان دادند از عملکرد دولت در استان راضی نیستند.
قائم مقام شورای همگرایی اصولگرایان کردستان ادامه داد: مردم در این انتخابات پاسخ جریان های فکری که می خواستند نماینده ای ضعیف به مردم قالب کنند، دادند.
اصغری با اشاره به اینکه هرچقدر با مردم صادقانه برخورد شود قطعا آنها هم جواب مثبتی خواهند داد، افزود: از انجا که انتخاب هردو نماینده ای که در حوزه سنندج، دیواندره و کامیاران به  مرحله دوم انتخابات کشیده شده بود، از نمایندگان دوره نهم مجلس هم بودند، مردم به نماینده ای رای دادند که توانسته بود قوی تر و بهتر عمل کند.
توجه به اقتصاد و معیشت مردم در اولویت کار نمایندگان قرار گیرد
وی اظهارداشت: نمایندگانی که در استان به مجلس دهم راه یافتند باید به مسائل روز استان به ویژه اقتصاد و معیشت مردم توجه ویژه ای داشته باشند ودر راستای توسعه و ایجاد اشتغال قدم بردارند.
وی بیان کرد: تعداد زیادی از واحدهای تولیدی و صنعتی واقع در شهرک های صنعتی استان تعطیل شدند و یا در حال تعطیلی هستند، انتظار می رود نمایندگان در این خصوص چاره ای بیاندیشند.
قائم مقام شورای همگرایی اصولگرایان کردستان عنوان کرد: رای مردم حق الناس است و ما از نمایندگان این دوره دغدغه های مردمی را مطالبه می کنیم و نقد سازنده از آنها را هم خواهیم داشت.
اصغری در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر که در استان چه میزان مطالبات مردم را از نمایندگان دوره نهم مجلس شورای اسلامی در چهار سال گذشته پیگیری کردید، گفت: متاسفانه در دوره گذشته نتوانستیم آن گونه باید و شاید مطالبه ای از نمایندگان استان داشته باشیم.
وی ادامه داد: در دوره جدید با توجه به حضور فعال جریان اصولگرایی در استان نه تنها در راستای تسهیل امور بلکه در راستای روشنگری مطالباتی از نمایندگان خواهیم داشت و با برنامه جلو می رویم.
وی عنوان کرد: انتظار می رود نمایندگان مردم در مجلس به جای تقابل های سیاسی و جناح بندی به فکر معیشت مردم و رفع بیکاری باشند.
قائم مقام شورای همگرایی اصولگرایان کردستان یادآورشد: هر لیستی در مجلس در راستای حل مشکلات مردم حرکت نکند بی شک شکست خواهد خورد.
اصغری اظهارداشت: به عنوان جریان فکری اصولگرا در استان آمادگی کمک و همراهی نمایندگان استان را داریم.
بکارگیری جماعتی بازنشسته به جای جوانانی توانمند و خلاق
دبیرحزب ایران زمین درکردستان هم در این جلسه گفت: دولت در سه سال اخیر در بخش های مختلف اقتصادی، فرهنگی و غیره آنگونه که شایسته مردم استان باشد عمل نکردند.
سید خالد حسینی عنوان کرد: برای اینکه نماینده حامی دولت از استان به مجلس راه یابد امکانات دولتی زیادی بسیج شد ولی مردم نشان دادند آگاه و بصیراند و به کسی رای می دهند که عملکرد قوی تر داشته است.
وی اظهارداشت: متاسفانه به حضور و توانمندی جوانان بهایی داده نمی شود و به جای بکارگیری جوانانی خلاق و متخصص از جماعتی بازنشسته در عرصه ها و بخش های مختلف از مشاورین استاندار تا مدیران قسمت های مختلف دستگاه های اجرایی استان، استفاده شده است.
وی انتخاب مدیران دستگاه های اجرایی از خارج مجموعه را خلاف قانون خواند و بیان کرد: برای یکی از مهترین دستگاه های اجرایی استان مدیری انتخاب شده که خارج از مجموعه بوده و چنین فردی کمترین آشنایی وشناخت را از وظایف و اقدامات این دستگاه دارد و همین مسئله منجر به عملکرد ضعیف او شده است.
دبیرحزب ایران زمین درکردستان افزود: تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی چون به صلاحدید حزب مدیرشدند اکنون توانایی و کارآمدی آنها زیرسوال است و حتی نتوانسته اند حرمت ارباب رجوع را نگه دارند چه برسد به اینکه برای مردم خدمتی انجام دهند.
حسینی گفت: یکی از مطالبات مردم از نمایندگان خود در مجلس این است که سرمایه گذارانی را که به استان آمدند و توسط تعدادی از نیروهای دولتی فراری داده شدند، باردیگر به استان دعوت کنند.
وی ادامه داد: یکی از درخواست های ما از نمایندگان این است که باردیگر در صحن علنی مجلس طرح منطقه آزاد تجاری صنعتی بانه و مریوان مطرح شود.
وی بیان کرد: مطالبات مردم از نمایندگان زیاد است و همه آنها را یادداشت کردیم و طی برنامه ای به نمایندگان تقدیم خواهیم کرد.
دولت روحانی، تنها دولتی است که نتوانست اکثریت مجلس را با خود همراه کند
وی با اشاره به اینکه دوره قبل که مجلس تشکیل شد، جریان منتسب به اصلاح طلبان روی کار آمد، گفت: قواعد بازی حکم می کند که  به جریانی که روی کار می آید، فرصت داده شود تا خود را نشان دهد.
دبیرحزب ایران زمین درکردستان ادامه داد: دولت روحانی، تنها دولتی است که نتوانست اکثریت مجلس را با خود داشته باشد و این نتیجه عملکرد ضعیف دولت در این چند سال اخیر است.
حسینی ادامه داد: در این سه سالی که از عمر دولت یازدهم می گذرد، اقدامی برای رفع بیکاری در استانی هم چون کردستان انجام نشده و توسعه ای هم شکل نگرفته است تا استان رشد کند.
وی اظهارداشت: با بررسی وتجزیه و تحلیل وزن سیاسی نمایندگان مردم در مجلس است که می توان تشخیص داد اگر نماینده ای در لیست امید نباشد نمی تواند تاثیرگذاری در تصمیمات مجلس داشته باشد.
مهمترین کار جریان اصولگرایی در کردستان مقابله با استخدامی های ناعادلانه است
دبیر شورای همگرایی اصولگرایان کردستان هم در این نشست به سخنان مطرح شده مسئولان در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان کرد وگفت: در این جلسه مسئولان استان بر ایجاد وافزایش نشاط اجتماعی در استان تاکید کردند، معتقدم که با ساز و دهل نشاط اجتماعی ایجاد نمی شود بلکه لازمه تحقق این مهم رفع بیکاری و توسعه استان است.
عباس حسین‌پناهی افزود: مشاوران استاندار و فرمانداران متاسفانه به جای بررسی مشکلات و ارائه مشاوره، دربازه زمانی انتخابات، مشاور سفر کاندیداها شده بودند.
وی عنوان کرد: یکی از نقاط ضعف نمایندگان مردم ما در مجلس نهم عدم تشکیل گروه مشاوره فکری قوی در زمینه های اقتصادی، علمی و فرهنگی و اجتماعی بود.
وی یکی از بزرگترین ومهمترین اقدامات جریان اصولگرایی در استان را مقابله با فساد اداری و استخدامی های ناعادلانه در دستگاه های اجرایی استان ذکر کرد و گفت: در این ماه اخیر دو تن از فرزندان مدیران در یکی از دستگاه های اجرایی استان بدون هیچ آزمونی استخدام شدند.
دبیر شورای همگرایی اصولگرایان کردستان بیان کرد: مهمترین کار نمایندگان در دوره جدید هم باید دوری از تنش و اختلاف باشد و مدیران ناکارآمدی که تنها به دنبال قدرت طلبی هستند نه خدت به مردم را هم برکنار کنند.
حسین‌پناهی بیان کرد: نمایندگان مردم در مجلس دهم باید بودجه استان را پیگیری کنند و بر توزیع و هزینه کرد آن هم نظارت داشته باشند.

شناسهٔ خبر: ۳۶۵۷۵۵۱ – شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۰۹:۵۹
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13301

این خبر رو هم ببینید

لزوم تبیین اهمیت روز قدس در رسانه‌ها و فضای مجازی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: فضای مجازی و رسانه‌های جمعی نقش مهمی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + بیست =