در نماز جمعه لبنان تأکید شد: خطر تکفیر تمام کشورهای منطقه را تهدید می کند

خطیبان جمعه لبنان در نماز جمعه این هفته تأکید کردند که خطر تکفیر و تکفیری ها تمام کشورهای منطقه را تهدید می کند، بنابراین تمام مردم باید دوش به دوش یکدیگر و یکصدا در مقابل حملات تکفیری ایستادگی نمایند

خطر تکفیر تمام کشورهای منطقه را تهدید می کند
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، “سید علی فضل الله” خطیب جمعه مسجد امامین حسنین(ع) بیروت با اشاره به سلسله عملیات تروریستی در مناطق مختلف لبنان از جمله ضهر البیدر، الطیونه، الروشه و شمال این کشور، خاطرنشان کرد: این اقدامات تروریستی تنها یک منطقه خاص را هدف قرار نداده است بلکه هدف آن، تمام مردم لبنان و نیروهای امنیتی این کشور است. زیرا در انفجارهای تروریستی، هویت قربانیان حادثه از جهت مذهب و دین و نژاد، برای تروریست ها اهمیتی ندارد. بلکه آنها مردم را بدون هیچ حسابی به قتل می رسانند، و این چیزی است که واقعیت کنونی آن را تأیید می کند.
فضل الله تأکید کرد: این تروریست ها هیچ ارتباطی با مسلمانان لبنان و با دین اسلام ندارند، بنابراین همه مردم لبنان باید در این مرحله حساس، دوش به دوش یکدیگر و یکصدا در مقابل حملات تکفیری ایستادگی نمایند.
“شیخ عبدالامیر قبلان” نایب رئیس مجلس اسلامی شیعیان لبنان، نیز در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به لزوم آمادگی برای ماه مبارک رمضان، مسلمانان را به راستگویی، اخلاص، توبه نصوح و عمل برای رضای خدا دعوت کرد.
وی همچنین با اشاره به اقدامات تروریستی در لبنان گفت: امروز لبنان در معرض انفجارها و عملیات تروریستی قرار دارد لذا مردم این کشور باید وحدت خود را حفظ کنند و با یاری یکدیگر از وطن و میهن خود محافظت نمایند، که در این صورت خواهند توانست امنیت و آرامش را به کشور بازگردانند.
قبلان با بیان اینکه تروریست ها هیچ گاه از خداوند هراسی ندارند، تأکید کرد: اسرائیل دشمن اول ما و تروریسم تکفیری دشمن دوم ما است که بر اساس ظن و اتهام، مردم را به صورت وحشیانه ای به قتل می رساند.
وی همچنین در مورد حملات تروریستی در عراق خاطرنشان کرد: آنچه در عراق رخ می دهد، ظلم به دین و انسانیت است، بنابراین مردم عراق نیز باید وحدت و تعاون داشته باشند و از فساد دوری کرده و با شر و ظلم مبارزه نمایند. آنان باید راه تروریسم را سد کنند و از تمام مناطق عراق محافظت نمایند.
“شیخ ماهر حمود” خطیب جمعه مسجد القدس صیدا نیز با انتقاد از گروه های تکفیری خاطرنشان کرد: تکفیری ها با منتسب کردن خود به دین اسلام، ادعا می کنند که سعی دارند یک دولت اسلامی در شام و عراق ایجاد کنند، در صورتی که در این راه از تمام ادوات قتل و کشتار استفاده می کنند.
وی افزود: ما در کل تاریخ چنین افکار سخیفی ندیده ایم؛ عقل های عقب مانده آنها توسط اسلام دروغین‌شان ساخته شده است و جهل و دروغ بستن به خداوند نیز بر عقل‌شان پوششی قرار داده است.
شیخ حمود با اشاره به حمایت غرب از تروریست ها گفت: کشورهای غربی و نفت کشورهای عربی حامی این تروریسم است؛ اینان در رسانه ها یک چیز می گویند و در واقعیت با انواع حمایت های مادی و لوجستیک، از آنان حمایت می کنند. اخیراً نیز آمریکا حمایت خود را از تروریسم اعلام کرده است.
خطیب جمعه مسجد القدس صیدا تأکید کرد: ما با این تزویر خطرناک و با حاکمان گمراه و فاسدی که دستورات آمریکا را با امانتداری کامل به اجرا در می آورند و اموال امت اسلامی را به سرقت برده، آن را در راه لذت ها و شهوات خود به مصرف می رسانند کاملاً مخالفیم.
حمود تأکید کرد: نقشه جهان اسلام در شرایط کنونی بسیار تاریک است، به طوری که خیر با توطئه ها و مذهب گرایی ها محاصره شده و شر با نام اسلام و اصلاحگری در همه جا منتشر شده است.
در همین راستا، علامه “شیخ عفیف نابلسی”، خطیب جمعه مسجد الزهرا (س) در شهر صیدا نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته، با اشاره به انفجارهای تروریستی اخیر بیروت، اظهار داشت: با عنایت خداوند متعال و همت نیروهای امنیتی، تلاش تروریست‌ها برای ایجاد یک فاجعه انسانی در ضاحیه جنوبی بیروت ناکام ماند، اما خطر حتمی همچنان لبنان را تهدید می کند.
وی اقدامات وحشیانه تروریست‌ها در حق مردم بی‌گناه را تهدیدی برای همه منطقه برشمرد و خاطرنشان کرد: در پرتو این اقدامات تروریستی که به نام اسلام در کشورهایی همچون لبنان و عراق به وقوع می‌پیوندد به هیچ وجه نمی‌توان آینده خوبی را برای منطقه پیش بینی کرد.
نابلسی افزود: گروه‌های تکفیری هیچ نظر مخالفی را بر نمی‌تابند و در سایه تروریسم و پدیده تکفیر، امنیت و آرامش معنایی ندارد.
وی با اشاره به اینکه لبنان در آتش فتنه و تروریسم گرفتار شده است، گفت: متاسفانه برخی با بی‌فکری تمام به حمایت از تروریست و پشتیبانی از آنان می‌پردازند و در همه جنایت‌ها و کشتارهای وحشیانه آنان شریک هستند.
علامه نابلسی خاطرنشان کرد: وجود لبنان و آینده این کشور مرهون وحدت ملت آن است، به گونه ای که شیعه و سنی حمایت کامل از همدیگر داشته باشند و مسلمان و مسیحی نیز با یکدیگر برادر باشند. در غیر این صورت این کشور دچار خسارات شدیدی خواهد شد.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *