خانه / سیاسی / در هم شکستن حمله داعش در شمال عراق توسط نیروهای پیشمرگ و پ.ک.ک

در هم شکستن حمله داعش در شمال عراق توسط نیروهای پیشمرگ و پ.ک.ک

نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان و پ.ک.ک با همکاری همدیگر توانستند حملات داعش در منطقه گویر استان نینوا را در هم شکسته و عناصر این گروه را از روستاهای این منطقه بیرون برانند

به گزارش خبرگزاری کردپرس، صبح روز یکشنبه (۲۱ دی/ ۱۱ ژوئن) عناصر داعش به روستای استراتژیک سلطان عبدالله در منطقه گویر استان نینوا حمله کردند و در آغاز توانستند نیروهای پیشمرگ را به عقب برانند و منطقه را اشغال کنند.
رشاد گلالی مسئول شاخه مخمور اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) درباره این حمله به خبرنگار کردپرس گفت: پس از حملات داعش به گویر، بسیاری از روستاهای منطقه خالی از سکنه و از سوی داعش اشغال شدند، اما پس از گذشت چند ساعت این مناطق از تروریست ها باز پس گرفته شد.
وی در ادامه اظهار کرد که روستای سلطان عبدالله که یکی از روستاهای استراتژیک و مهم گویر می باشد، در حمله داعش اشغال شد و نیروهای پیشمرگ سنگرهای خود را ترک کردند، اما این نیروها با همکاری پ.ک.ک توانستند این روستا را نیز آزاد کرده و تلفات سنگینی به داعش وارد آورند.
شایان ذکر است که جمعه شب نیز داعش به گویر حمله کرده و آن را اشغال کرد، اما نیروهای پیشمرگ با حمایت جنگنده های ائتلاف جهانی توانستند بامداد روز بعد منطقه را باز پس بگیرند.
منطقه گویر در استان نینوا در ۳۰ کیلومتر استان اربیل قرار دارد.
 
 
کد مطلب: ۷۷۰۵۷  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۱۰/۲۱  |  ساعت: ۱۷ : ۱

شناسه خبر : 16653

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + پانزده =