خانه / سیاسی / در پیامی خطاب بە رهبر انقلاب؛ کوسرت رسول علی: کُردهای عراق خود را مدیون جمهوری اسلامی ایران می دانند

در پیامی خطاب بە رهبر انقلاب؛ کوسرت رسول علی: کُردهای عراق خود را مدیون جمهوری اسلامی ایران می دانند

معاون اول دبیر کل اتحادیە میهنی کردستان (یکیتی) طی پیامی، سی‌ و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب‌ اسلامی ایران را خدمت مقام معظم رهبری تبریک گفت

بە گزارش خبرگزاری کردپرس، کوسرت رسول علی معاون اول دبیر کل اتحادیە میهنی کردستان بە مناسبت سی و ششمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی سە پیام جداگانە خطاب به رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی صادر کرد.
متن پیام کوسرت رسول علی معاون اول دبیر کل اتحادیە میهنی کردستان خطاب بە مقام معظم رهبری به شرح زیر است:
محضر مبارک حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای
مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران
از طرف خود و رهبری اتحادیە میهنی کردستان، سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به محضر مبارک حضرتعالی و همە ملت ایران تبریک عرض می نمایم. این انقلاب به رهبری امام امت اسلامی، آیت اللە خمینی (ره) نقطە پایانی بر سیستم فاسد و دیکتاتور شاهنشاهی بود و تبدیل بە منبعی الهام بخش برای ملت های آزادیخواە منطقە و در این میان مردم کُرد گردید.
حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای؛ مردم کرد در کردستان عراق طی سی و شش سالی کە از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می گذرد در قیام ها و قربانی هایی کە برای حفظ موجودیت و دستیابی بە آزادی تقدیم کردە؛ از همان آغاز جنبش نوین خلقمان تحت رهبری اتحادیە میهنی کردستان و کمک بە نیروهای پیشمرگ و پناە دادن بە آوارگان کُرد و گشودن مرزها بە روی هزاران کُرد کردستان عراق کە از ظلم و ستم صدام حسین فرار کردە بودند، خود را مدیون جمهوری اسلامی ایران می داند. شما همچنین عامل اصلی سقوط این رژیم ظالم و سفاک و نجات ملت عراق بودید.
از بدو تاسیس حکومت اقلیم کردستان نیز جمهوری اسلامی ایران همکاری های دوستانە و دلسوزانەای با این حکومت داشتە و روابط دیپلماتیک، سیاسی و بازرگانی فی مابین نیز شاهد گسترش روزافزون بودە است.
جمهوری اسلامی ایران همچنین در مقاومت مردم ستمدیدە ما در برابر درندەترین دشمن اسلام و انسانیت کە وحشی گری هایش با نام مقدس اسلام انجام می شود و همە معیارهای انسانی و ارزش های دینی را پایمال کردە است و وحشیانەترین شیوەهای قتل و ویرانگری را در پیش گرفتە، همچون وظیفەای انسانی و دینی حامی و همکار عراق و برادران کُردش می باشد و اطمینان داریم کە در این جنگ با همکاری و کمک های جمهوری اسلامی ایران بر تروریست های داعش پیروز خواهیم شد.
بە همین دلیل لازم می دانم در سالگرد ظهور این انقلاب بزرگ، بە حضرتعالی تبریک گفتە و امیدوارم همکاری و پشتیبانی هایتان از مردم کردستان و ملل منطقە بیشتر شدە و روابط فی مابین گستردە و مستحکم تر گردد.
با تقدیم احترامات فراوان
کوسرت رسول علی
معاون اول دبیر کل اتحادیە میهنی کردستان
 
کوسرت رسول علی همچنین در پیامی بە حسن روحانی رئیس جمهوری ایران ضمن تبریک سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تاکید کردە کە تاریخ این انقلاب شاهد کمک ها و حمایت های بی دریغ ایران از کردهای عراق بودە و جمهوری اسلامی نقش مهمی در سقوط رژیم بعث در عراق و رسیدن کردهای این کشور بە آزادی و تاسیس اقلیم مستقل خود ایفا نمودە است.
 
معاون دبیر کل اتحادیە میهنی همچنین در پیام تبریکی بە علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، ضمن اشارە بە اینکە انقلاب اسلامی، آزادی و دموکراسی را برای ملت ایران بە ارمغان آورد، بە منبعی الهام بخش ملت های منطقە برای قیام علیە نظام های سرکوبگر و دیکتاتور تبدیل شد.
 
 
کد مطلب: ۷۸۸۲۴  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۱۱/۲۱  |  ساعت: ۲۰ : ۳۱

شناسه خبر : 16445

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 2 =