خانه / جریانات تکفیری / دستاوردهای نیروی پیشمرگ در عملیات پاکسازی کرکوک از داعش

دستاوردهای نیروی پیشمرگ در عملیات پاکسازی کرکوک از داعش

نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان و یگانهای ضد ترور طی عملیاتی گسترده اقدام به پاکسازی جنوب استان کرکوک از لوث تروریست های داعش کرده و فرماندهان پیشمرگ با تشریح دستاوردهای این عملیات، آن را موفق توصیف کردند

به‌ گزارش خبرگزاری کردپرس به‌ نقل از سایت رسمی نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان: مصطفی سید قادر وزیر پیشمرگ دولت اقلیم کردستان درباره این عملیات اعلام کرد که‌  در عملیات روز ۲۶ ماه جاری میلادی ۱۳ روستای جنوب داقوق و دوزخورماتو   آزاد شده و برنامه عملیاتی با موفقیت به‌ پایان رسیده‌ است.
از سوی دیگر شیخ جعفر شیخ مصطفی فرماندهی واحدهای ۷۰ نیروی پیشمرگ  نیز گفت: در این عملیات مساحتی حدود ۳۰۰ کیلومتر مربع از مناطق راهبردی که در اشغال تروریست های داعش بوده و وجود آنان در این مناطق، تهدیدی برای مسیر اصلی دوزخورماتو –تکریت و کرکوک- بغداد، به‌ شمار می رفت از لوث تروریست ها پاکسازی شده و در حال حاضر هیچگونه تهدیدی از جانب تروریست ها در این مناطق باقی نمانده است.
شیخ جعفر شیخ مصطفی در مورد نیروهایی که در این عملیات مشارکت داشتند نیز اعلام کرد که‌ جناب کوسرت رسول معاون رئیس اقلیم و معاون فرماندهی کل نیروهای مسلح، شخصا فرماندهی این عملیات را برعهده داشته اند که این امر باعث تقویت روحیه و پیشروی بیشتر نیروهای کرد  گردید؛ همچنین یک نیروی ویژه محمد حاجی محمود و تیپهای وزارت پیشمرگ  و نیروهای ۷۰ و دفاع و ضد ترور و نیروهای امنیتی کرکوک در این عملیات شرکت داشتند.
همچنین سرهنگ سرحدقادر فرمانده پلیس کرکوک و نواحی آن در این باره گفت: در این عملیات روستاهای ؛ البونجم، سماقه کوچک و بزرگ ، البوشهاب، زرگه، خشامله، مهافیف، دبجی کوچک، علیوه کوچک، تامار، البوسل، احمدشکور و البومحمد از توابع داقوق و دوزخورماتو به کنترل نیروهای اقلیم کردستان درآمد.
وی افزود: در این عملیات ۵ نفر از نیروهای پیشمرگ براثر انفجار بمب های کارگذاشته شده توسط تروریست ها به شهادت رسیده و ۲۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند.
وی گفت در این عملیات خسارات و تلفات زیادی به تروریست های داعش وارد شده و ده‌ها نفر از آنان کشته و زخمی شده و چندین خودروی نظامی و اداوت جنگی تروریست ها منهدم و مقادیر زیادی سلاح و مهمات نیز به غنیمت نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان درآمد.
 
کد مطلب: ۹۰۵۰۲  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۷  |  ساعت: ۹ : ۵۵

شناسه خبر : 3747

این خبر رو هم ببینید

واکنش علی شمخانی به ساخت فیلم «بانوی بهشت»

دبیر شورای عالی امنیت ملی در توئیتی نوشت: سیاست‌های محور غربی، عبری و عربی ذیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =