دستاوردی بزرگ علیه داعش/فقط ۲ استان دیگر در اختیار داعش

ارتش و نیروهای مردمی عراق، محاصره منطقه کوهستانی سنجار را در استان نینوا شکستند. در این عملیات ۴۸ ساعته، پس از تسلط کامل نیروهای عراقی بر محور زمار به کوهستان سنجار در غرب موصل، محاصره شهر سنجار شکسته شد

زمان انتشار خبر: جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۳ – ۱۶:۰۱
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این عملیات 48 ساعته، 3 روستا در منطقه کردستان عراق از اشغال تروریست های داعش آزاد و محاصره شهر سنجار شکسته شد.
 
شکست محاصره سنجار
همچنین در این عملیات، ده ها تروریست به هلاکت رسیدند و بسیاری از آنها از منطقه گریختند. تروریست‌ های تکفیری از4 ماه پیش، با اشغال شهر سنجار، صدها تن از ساکنان این شهر را قتل عام کردند.
با آزادی سنجار، راه برای کمک‌ رسانی به ساکنان این منطقه فراهم شده است و ده‌ها هزار تن از ساکنان این شهر، به مناطق امن تر منتقل شدند.
                                 
شبکه المیادین هم گزارش داد، نیروهای محلی همچنین موفق شدند بر روستای «حردان» و منطقه «ام‌الشبابیط» واقع در ۲۰ کیلومتری شهرستان سنجار مسلط شوند.
نیروهای محلی در شمال عراق، این دستاورد را بزرگ‌ترین پیروزی خود در مقابل دشمنشان داعش می‌ دانند.
برابر این گزارش، حدود ۸ هزار نیروی بومی و محلی در منطقه، حملات خود علیه داعش را آغاز کرده و موفق شدند یک مسیر عریض باز کنند تا پیروان مذهب ایزدی و دیگران بتوانند منطقه را ترک کنند.
فرماندهی نیروهای کرد در بیانیه‌ای گفته است، در جریان این حمله تعداد زیادی از عناصر داعش به طرف غرب و سوریه یا به طرف موصل فرار کرده‌اند.
«شبکه العربیه» نیز در خبری فوری اعلام کرد: 20 تن از تروریست های گروه داعش، خود را به نیروهای بومی و مردمی در شمال عراق تسلیم کردند.
 
تکفیری‌های داعش شهر سنجار را در ماه شهریور در دست گرفتند و هزاران شهروند آن که بیشتر از ایزدی مذهب بودند، ناچار به فرار شدند. بسیاری از آنها با هواپیما، از کوه‌های نزدیک به خارج از منطقه منتقل شدند اما هزاران نفرشان کشته و بسیاری نیز در محاصره داعش ماندند.
در مرداد ماه امسال پس از عقب نشینی بدون درگیری نیروهای محلی از بخش سنجار و ربیعه در غرب استان نینوا، عناصر داعش بر این مناطق سیطره یافتند.
داعشی‌ها پس از ورود به سنجار شمار زیادی از ساکنان این مناطق را آواره و بی‌خانمان و تمامی زیارتگاه‌های این شهر را ویران کردند. از جمله این اماکن، زیارتگاه حضرت زینب(س) بود.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *