خانه / اجتماعی / ‌دستمزد راهداران ‌‌قابل مقایسه با سختی کارشان‌ نیست  

‌دستمزد راهداران ‌‌قابل مقایسه با سختی کارشان‌ نیست  

استاندار کردستان با اشاره به سختی کار راهداران گفت: ‌دستمزد راهداران ‌‌قابل مقایسه با کارشان‌ نیست و بسیار کم است.
 

عبدالمحمد زاهدی در همایش تجلیل از راهداران نمونه، همکاران برگزیده و فرزندان ممتاز اداره‌کل راه و شهرسازی استان کردستان در سنندج، اظهار داشت: سازمان راه و شهرسازی، سازمانی بزرگ و تأثیرگذار در حوزه اقتصاد، عمران و آبادانی است.
به گفته وی، سازمان راه و شهرسازی در حقیقت تولیدکننده ثروت ملی است و یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین بخش‌ها در توسعه اقتصادی است.
استاندار کردستان خاطرنشان کرد: ساخت جاده، راه‌آهن، فرودگاه، پایانه، مسکن، ساختمان اداری و هر آنچه از سوی این سازمان احداث می‌شود در واقع تولید ثروت است و جزو ثروت ملی محسوب می‌شود.
به گفته زاهدی، ثروت ملی هر کشوری با توجه به همین زیرساخت‌ها محاسبه می‌شود و هر کشوری در این حوزه موفق‌تر عمل کرده باشد از جایگاه بالاتری برخوردار است.
وی با بیان اینکه فعالان و کارکنان این سازمان در جا‌ی جای کشور نقش مهم و تأثیرگذاری در تولید و نگهداری ثروت ملی دارند، متذکر شد: تجلیل از تلاش‌ها و اقدامات آنان تقدیر از ارزش‌ها است.
استاندار کردستان تصریح کرد: راهداران جزو زحمت‌کش‌ترین اقشار جامعه هستند که در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی بدون توجه به سردی و برودت هوا در راستای ارائه خدمات به مردم و نگهداری راه‌ها تلاش می‌کنند.
زاهدی با بیان اینکه خانواده‌های این عزیزان نیز در این مسیر نقش مهمی ایفا می‌کنند، گفت: موفقیت و انجام درست وظایف از سوی راهداران به دلیل صبر و طاقت همسران و فرزندان آنان است که با تحمل دوری پشتیبان خوبی برای راهداران در جاده‌ها هستند.
وی تصریح کرد: دستمزدی که به خاطر تلاش‌ و کار در عرصه‌های مختلف به انسان داده می‌شود، قابل مقایسه با یک ثانیه از عمری که هدر می‌رود، نیست.
استاندار کردستان خاطرنشان کرد: تنها زمانی که انسان احساس مفید بودن می‌کند به آرامش قلبی و روحی دست می‌یابد و این حس بهترین پاداش و دستمزد برای انسان است.
وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم با تلاش فعالین این عرصه و تامین اعتبارات کافی بتوانیم گام‌های راسخ در بحث ایجاد و بهسازی راه‌های استان برداریم.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم از بازنشستگان، راهداران نمونه، فرزندان ممتاز، کارکنان برگزیده و جمعی از خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان تجلیل شد.
گفتنی است؛ در این مراسم از شیرین مرادی خبرنگار خبرگزاری فارس نیز به عنوان خبرنگار نمونه حوزه راه و شهرسازی تقدیر شد.
 

شناسه خبر : 9767

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =