خانه / اجتماعی /   دستگیری افرادی در ارتباط با پرونده زمین خواری۳۰۰میلیاردی در مهاباد  

  دستگیری افرادی در ارتباط با پرونده زمین خواری۳۰۰میلیاردی در مهاباد  

روابط عمومی شهرداری مهاباد از دستگیری افرادی در ارتباط با پرونده زمین خواری ۳۰۰میلیاردی در این شهرستان خبر داد.
 

روابط عمومی مهاباد در خبری نوشت:« این پرونده هم اکنون خارج از نوبت دستگاه قضایی در حال بر رسی بوده و نفراتی هم دستگیر و درحال بازجویی می باشند.»
 مرداد ماه امسال، واحد مرکزی خبر، گزارش داد که “صمد حضرتی” رئیس دادگستری مهاباد درجلسه کمیته حفاظت ازاراضی ملی شهرستان مهاباد اعلام کرد: ۴۶هکتاراراضی ملی به بهانه ی توسعه شهرک صنفی کاوه در مهاباد بطور غیر قانونی متصرف شده بود و در ارتباط با این زمین خواری برخی از اعضای شورای شهر و شهر دار قبلی دخیل بودند.
به گزارش روابط عمومی مهاباد ، حدود ۱۰ الی ۱۲سال پیش، ۴۶ هکتار از اراضی ملی با هدف اختلال اقتصادی و به بهانه ساماندهی صنایع مزاحم و ۴ شغل جوشکاری، صافکاری، مکانیکی و فروش مصالح ساختمانی به صورت غیر قانونی به تصرف سودجویان در آمده بود که با هوشیاری مقامات قضایی و نیروهای تلاشگر اداره اطلاعات پیگیری و به بیت المال باز گردانده شد.
در ادامه این گزارش آمده است که از ۴۶ هکتار زمین فوق ۲۶ هکتار به ارزش ۱۷۰ میلیارد تومان سهم شهرداری بوده و مابقی که ۲۰ هکتار به ارزش ۱۳۰ میلیارد تومان می باشد، سهم اداره راه و شهرسازی است که هم اکنون زمینهای مذکور در اختیار هر دو اداره شهرداری و راه و شهرسازی قرار گرفته است.
 

شناسه خبر : 8261

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 3 =