دستگیری شماری تروریست از سوی نیروهای امنیتی اقلیم کردستان

به دنبال انتشار اسامی و تصاویر تروریست هایی که در انفجارهای اربیل و کرکوک دست داشتند از سوی سازمان امنیت اقلیم کردستان چند تن دیگر نیز در گرمیان به اتهام حمل اسلحه بی صدا و بمب پلاستیکی دستگیر شدند

منبعی امنیتی در اقلیم کردستان که خواست نامش فاش نشود در گفتگو با خبرنگار کردپرس اعلام کرد: «از سوی نیروهای امنیتی اقلیم کردستان چند نفر به اتهام انجام اقدامات تروریستی و ارتباط با گرو ه های تروریستی دستگیر شدەاند، اما نمی توان جزئیات بیشتری در این بارە در اختیار عموم قرار داد.»
 
وی افزود: نمی توان اطلاعات زیادی در مورد جزئیات این دستگیری ها ارائه کرد چرا که این افراد به صورت تیمی و گروهی کار می کنند و در صورت آشکار شدن هویت آنها، مجرمین دیگر موفق به فرار از دست نیروهای امنیتی می شوند.
 
منبع مذکور گفت: نیروهای امنیتی شب گذشته فردی را دستگیر کردند که با خود بمب مغناطیسی و تفنگ بی صدا حمل می کرد.
 
منبع دیگری در اداره امنیتی گرمیان در گفتگو با کردپرس اعلام کرد: روز گذشته از سوی نیروهای امنیتی گرمیان و سلیمانیه دو تن دیگر دستگیر شدند و این نیروها در حال انجام تحقیقات و بازجویی از دستگیر شدگان هستند.
 
وی تصریح کرد کە تا پایان تحقیقات نمی توانند اطلاعات کاملی در مورد جزئیات این دستگیری منتشر کنند.
 
همچنین اشارە کرد: تاکنون چندین تن در اقلیم کردستان به اتهام ارتباط با گروه های تروریستی دستگیر شده و به دادگاه تحویل داده شده اند و بعد از اتمام تحقیقات دادگاه در کنفرانسی مطبوعاتی جزئیات این دستگیری ها اعلام می شود.
 
گفتنی است پیشتر طارق نوری رئیس پلیس اربیل در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: بعد از انفجارای اربیل و کرکوک در عملیاتی مشترک نیروی پلیس اربیل و کرکوک با همکاری پلیس سلیمانیه توانستند اعضای شبکه ای تروریستی در کرکوک و کلار را دستگیر کنند. دستگیر شدگان در انفجارهای اربیل و کرکوک دست داشته و در تلاش بودند تا دفتر سیاسی اتحادیه میهنی در سلیمانیه و دفتر حزب دموکرات کردستان در اربیل را منفجر کنند.
 
کد مطلب: 75213  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۹/۲۳  |  ساعت: ۲۳ : ۱۵

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *