خانه / اجتماعی / دستگیری یک عالم اهل سنت در عربستان سعودی

دستگیری یک عالم اهل سنت در عربستان سعودی

یک اندیشمند و عالم اهل سنت عربستانی در پی اعتراض به سیاست های سرکوبگرانه دولت عربستان، دستگیر شد

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۰
شیخ “حسن بن فرحان المالکی” عالم اهل سنت عربستانی، در پی اظهارات اعتراض آمیز خود نسبت به سیاست های سرکوبگرانه دولت عربستان علیه شیعیان و به خاطر سخنرانی هایی که در حمایت از شیعیان عربستان انجام داده است، توسط مقامات این کشور دستگیر شد.
 
المالکی سخنرانی های بسیاری در زمینه جایگاه دین و فرهنگ در عربستان سعودی ایراد کرده است. وی در بسیاری از سخنرانی های خود از مقام اهل بیت (علیهم السلام) نیز دفاع نموده است.
 
دستگیری المالکی در زمانی صورت گرفته است که جهان اسلام شاهد صدور حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر، عالم شیعی عربستانی، از سوی دادگاه عالی این کشور است.
 
شیخ النمر یک شخصیت اسلامی مبارز است که گناهی جز مطالبه حقوق هموطنان خود و داشتن یک زندگی شرافتمندانه در عربستان سعودی نداشته است. وی در هشتم ژوئیه ۲۰۱۲ به بهانه اینکه یکی از سران فتنه در عربستان است، از سوی وزارت کشور عربستان دستگیر شد. دستگیری شیخ النمر با اعتراضات شدید مسلمانان در عربستان و بحرین همراه بوده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : رأي اليوم
 

شناسه خبر : 8331

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 4 =