خانه / اجتماعی / دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت ها: مسئولان همه توان خود را برای دفاع از حقوق مردم کردستان بکار گیرند

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت ها: مسئولان همه توان خود را برای دفاع از حقوق مردم کردستان بکار گیرند

کردها از تمام ایرانیان ، اصیل تر و ایرانی ترند و پایه و اساس ایران را کردها تشکیل می دهند. دفاع از هویت ایرانی و ترویج ارزش های دینی و انسانی در طول تاریخ ایران همواره بر عهده کردها بوده و مسئولان باید با تمام توان به مردم کردستان خدمت کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ علی یونسی مشاور و دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت ها صبح امروز در مراسم ترحیم حاج ماموستا مجتهدی امام جمعه فقید سنندج و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: هرگاه یک عالم و دانشمند دینی از دنیا برود، خلاء عدم حضور او در جامعه غیر قابل جبران است.
یونسی تاکید کرد که جای خالی یک دانشمند و یک عالم دینی بخوبی حس می شود همچنان که جای خالی امام(ره)، مطهری و بهشتی خالی است.
ایشان در توصیف یک عالم دینی تاثیرگذار با تاکید بر اینکه هر عالمی عاشقانه در خدمت مردم باشد خداوند او را دوست می دارد با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم(ص) نقل کردند که : عالم و دانشمند با جامعه و خداوند در ارتباط است و مردم را نسبت به آینده و نسبت به اسلام امیدوار نگه می دارد و این رابطه است که جایگاه علما را تعریف می کند.
وی افزود: اگر عالمان دینی و آیینی بر اساس دستورات خداوند با مردم رفتار کنند، مردم آنها را دوست می دارند، اما عالمی که مردم را از آینده نگران و مایوس می کنند و مردم را به اختلاف و تفرفه و دشمنی دعوت کند نه تنها عالم نیست، بلکه با مردم و خداوند دشمنی دارد.
 
ماموستا مجتهدی تجسم سه ویژگی بارز دینی، قومی و ایرانی بود.
 یونسی خاطرنشان کرد که مرحوم ماموستا مجتهدی در سنندج حضور داشت اما تاثیر و برکات وجود او تمام مناطق اهل سنت را فرا گرفته است.
یونسی، حاج ماموستا مجتهدی را تجسم سه ویژگی بارز دینی، قومی و ایرانی دانست و تاکید کرد که آن مرحوم هرگز از جمهوری اسلامی و از مقام معظم رهبری جدا نشد و همیشه مردم را به وحدت و همدلی دعوت می کرد.
دستیار ویژه رییس جمهور یادآور شد: که برای ماموستا مجتهدی شیعه و سنی، کرد و غیر کرد فرق نداشت، او عاشق اسلام و ایران و کردستان بود و همه مردم منطقه غرب از ارومیه تا ایلام در ارتحال این عالم بزرگ متاثر و متاسف شدند و راه و روش ماموستا مجتهدی باید برای همه علمای دین الگو باشد.
یونسی همچنین تاکید کرد: که مقام معظم رهبری، رییس جمهور، روسای قوا و سایر مقامات کشوری و لشکری و استانی با تسلیت ارتحال این عالم وارسته بر ارزشمند بودن و فرزانه بودن ایشان صحه گذاشتند.
 
کردها از همه ایرانیان ایرانی ترند.
وی اظهار داشت: کردهای از تمام ایرانیان حادث تر، اصیل تر و ایرانی ترند و پایه و اساس ایران را کردها تشکیل می دهند و کردها از اصفهانی ها، شیرازی ها و همه ایرانی ها، ایرانی ترند و همواره دفاع از هویت ایرانی و مرزداری و ترویج ارزش های دینی و انسانی در طول تاریخ این مرز و بوم بر عهده آنها بوده است.
یونسی کردها را نمونه عالی ایرانیان معرفی و اظهار داشت که همه کردهای منطقه در ترکیه، سوریه و عراق ایرانی هستند.
مشاور ویژه رییس جمهور همچنین تصریح کرد که هویت، تاریخ، دین و اخلاق مرز نمی شناسند و همه ارزش های کردی ارزش های ایرانی بحساب می آیند. یونسی افزود: “من از طرف رییس جمهور درگذشت این عالم فرزانه را به همه کردها و کردستانی ها و جامعه اهل سنت ایران تسلیت عرض می کنم و وکیل هستم تا پیام همدردی رییس جمهور را تقدیم کنم.
وی در پایان از استاندار کردستان و مسئولین محلی درخواست کرد تا برنامه های رییس جمهور را در کردستان عملی و همه توان خود را برای خدمت به مردم و دفاع از حقوق مردم کردستان بکار گیرد.
 
 

شناسه خبر : 9179

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 1 =